Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Czytelnicy GMP | wtorek, 13 sty, 2015 |

Najlepsze ośrodki narciarskie w Europie

Tegoroczna zima nie rozpieszcza miłośników białego szaleństwa. Co prawda organizatorzy polskich stoków narciarskich robią wszystko, by warunki do szusowania na nartach lub snowboardzie były jak najlepsze, jednak często na niewiele to się zdaje, gdy najzwyczajniej w świecie brakuje naturalnego śniegu. Gdzie zatem indziej wybrać się na narty i nie zmarnować zimowego sezonu?

1. Czechy

Często nie trzeba wyruszać w dalekie podróże, by móc nieco poszusować po śnieżnobiałych stokach. W Czechach nie brakuje miejsc, które skutecznie mogą stanowić zamiennik dla naszych ośrodków narciarskich. W ścisłym topie narciarzy z Europy jest karkonoska Cerna Hora. Oddalony o kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Polską ośrodek to nowoczesne i przyjazne narciarzom miejsce. Jego największymi atutami są m.in. ośmioosobowa kabinowa kolejka linowa oraz jedna najdłuższych nartostrad w Europie. Oprócz Cernej Hory w okolicy znajdują się również takie narciarskie ośrodki jak Cerny Dul czy Herlikovice.

stok narciarski czechy

stok narciarski Czechy

2. Niemcy

Południowe Niemcy są w zasadzie gwarantem wspaniałych warunków narciarskich na najnowocześniejszych stokach narciarskich w Europie. Godny polecenia jest między innymi kurort Garmisch Partenkirchen- znany między innymi z noworocznego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Amatorzy białego szaleństwa będą mogli tam skorzystać z licznych tras o różnym stopniu trudności. Oprócz tego sporo dobrego znajdują tam ci, którzy chcieliby spróbować swych sił w łyżwiarstwie czy saneczkarstwie. Innym popularnym ośrodkiem narciarskim z Niemiec jest Oberstdorf, który oferuje aż 44km tras zjazdowych i największą w Niemczech kolejkę linową.

3. Austria

Coraz więcej Polaków decyduje się na zimowy wypad na narty do Austrii. Godne polecenia (szczególnie początkującym) jest niewielkie Kaprun, znajdujące się na ziemi Salzburskiej. Do jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Europie, które bardzo chętnie odwiedzają również Polacy. Narciarze znajdą tam 41km tras zjazdowych o różnym charakterze, a wszystko to malowniczo ulokowane w typowo austriackim krajobrazie. Oprócz tego godne polecenia są Obertauren, Stubai czy Ischgl.

 

4. Słowacja

Ciekawą alternatywą na zimowy narciarski wypad mogą byś ośrodki słowackie. Do najpopularniejszych miejsc odwiedzanych przez amatorów dwóch desek zalicza się Jasny Chopok położony  w Dolinie Demianowskiej. Na 29 trasach zjazdowych o łącznej długości 37 km, wiele dobrego znajdą szczególnie bardziej wprawieni narciarze. Oprócz tego na narty warto się wybrać chociażby do ośrodka Donovaly czy Bachledovej Doliny. Ta druga szczególnie przypadnie do gustu tym, którzy na narty mają się zamiar wybrać z całą rodziną.

5. Włochy

Coraz częściej Polacy poszukują śniegu we Włoszech. Bardzo popularnym ośrodkiem narciarskim jest Livigno, które oferuje aż 115 km tras zjazdowych i 40 km tras biegowych. To prawdziwy narciarski raj. Godny polecenia jest także kurort Moena – Alpe Lusia – Bellamonte, który oferuje 50 nowoczesnych tras o łącznej długości 100km. To jeden z najczęściej odwiedzanych przez Polaków ośrodków narciarskich we Włoszech.

 

Wojciech Chentkiewicz
Artykuł został przygotowany z wykorzystaniem informacji w dziale: stoki narciarskie – Czechy

 

Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj