Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Czytelnicy GMP | sobota, 2 maj, 2015 |

Obudzimy Gabrysię

Kilka miesięcy temu siedmioletnia dziewczynka – Gabrysia Nieckarz, ciężko zachorowała. Guz móżdżku sprawił, że musiała poddać się kilku skomplikowanym operacjom. W oddychaniu pomagała dziecku maszyna i rurka umieszczona w szyi. Już po pierwszej operacji dziewczynka zapadła w głęboki sen, z którego rodzice pragną ją jak najszybciej obudzić. Chociaż wychodzenie ze stanu śpiączki  jest procesem wieloetapowym i  zazwyczaj długotrwałym, może zakończyć się sukcesem. Jesteśmy głęboko przekonani, że w tym wypadku tak właśnie będzie.

By dać wyraz tej pewności, na zaproszenie Dyrekcji i przede wszystkim  Wychowawczyni, Pani Iwony Hertig i  Rodziców uczniów kl. I c oraz Rady Rodziców Zespołu Szkół w Mosinie odpowiedziały rzesze ludzi, przybywając do Sali Reprezentacyjnej Mosińskiego Ośrodka Kultury na zorganizowany przy współudziale MOK i ZHP koncert charytatywny „Obudzimy Gabrysię”.

To był niezwykły wieczór. Wpisał się on w czas Wielkiego Postu, który jest okresem rozpamiętywania męki Chrystusa oraz czasem otwartych i  miłosiernych serc. Wyjątkowość tego wieczoru  podkreślił także fakt, że   spod Kościoła pw św. Mikołaja, jeszcze podczas trwania koncertu, wyruszyła szlakiem św. Jakuba Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Obudzimy Gabrysię - koncert

Obudzimy Gabrysię – koncert

O godzinie 18.45, na piętnaście minut przed planowanym koncertem, jego organizatorzy z niepokojem spoglądali na prawie pustą salę, która jednak 15 minut później zapełniła się po brzegi. Z minuty na minutę przybywało coraz więcej ludzi chcących pomóc dziecku, którego los poruszył do głębi wszystkich.

Ci, którzy nie znają Gabrysi, mieli okazję ją poznać, oglądając niezwykłą prezentację zawierającą najpiękniejsze zdjęcia i fragmenty filmów, na których ujrzeliśmy małą, pełną życia i radości dziewczynkę – roześmianą i bardzo szczęśliwą. Ta radość, która udzieliła się oglądającym prezentację, została jednak zmącona, gdy ujrzeliśmy małe, bezbronne wobec cierpienia, dziecko  w stanie śpiączki.

Podczas tego wieczoru wystąpili dla Gabrysi znani artyści, jednak najważniejszą jego częścią była licytacja, możliwa między innymi dzięki ludziom, którzy ofiarowali na nią wiele cennych eksponatów, wszystko po to, by dać wyraz międzyludzkiej solidarności, by wesprzeć  w wymiarze duchowym i  materialnym rodziców Gabrysi pragnących pomóc swemu dziecku w odzyskaniu dzieciństwa – czasu poznawania świata, zadawania pytań, nabywania różnorodnych umiejętności, kształtowania charakteru  i  osobowości.

Wiesława Szubarga

Podziękowania

Wychowawczyni klasy Ic, rodzice uczniów kl. Ic i Rada Rodziców Zespołu Szkół – Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie dziękują współorganizatorom –  MOK, ZHP z Mosiny, sponsorom, osobom prowadzącym, artystom,  osobom odpowiadającym za nagłośnienie, uczestnikom koncertu charytatywnego „Obudzimy Gabrysię” oraz dyrekcji ZS, nauczycielom i uczniom zaangażowanym w pomoc przy zorganizowaniu cegiełek na koncert dla Gabrysi i klasom, które przekazały swoje pieniądze dla dziewczynki  oraz młodzieży z ZHP kwestującej na rzecz Gabrysi.

Dzięki ludziom o wielkich sercach udało nam się zebrać następującą kwotę: 21.796 zł i 21 gr.

Wychowawczyni kl. Ic
Iwona Hertig

Obudzimy Gabrysię - występy

Obudzimy Gabrysię – występy

Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Mosina

Skomentuj