Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | sobota, 23 maj, 2015 |

Obwieszczenie Wojewody Wielkopolskiego ws. modernizacji linii kolejowej E59

Informujemy, iż Wojewoda Wielkopolski skierował sprawę modernizacji linii kolejowej E59 na odcinku Wrocław – Poznań, Etap III, odcinek Czempiń – Poznań do ponownego rozpatrzenia w kwestii oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

Konieczność przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko została zapisana już podczas pierwszej oceny przygotowanej w procedurze uzyskiwania pozwolenia na budowę dla tego przedsięwzięcia.

Zapisy o konieczności przygotowania ponownej oceny oddziaływania precyzują jednak iż dotyczyć ma ona jedynie 4 elementów związanych z infrastrukturą energetyczną przedsięwzięcia m.in.: urządzeń zasilających monitoring, monitoringu przejść dla zwierząt, elementów kontroli zasilania energetycznego i urządzeń energetycznych.

Poniżej publikujemy Obwieszczenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 30 kwietnia 2015 r., w którym czytamy, że przystępuje się do ponownej oceny oddziaływania na środowisko w toku postępowania administracyjnego przeprowadzonego na wniosek inwestora – PKP PLK S.A., w sprawie decyzji pozwolenia na budowę dla inwestycji pn.: Modernizacja przejazdu kolejowego w Luboniu w km 156.642 i pozostałe roboty w ramach projektu POIiŚ 7.1-5.1: „Modernizacja linii kolejowej E59 na odcinku Wrocław – Poznań, Etap III, odcinek Czempiń – Poznań”.

W ramach udziału społeczeństwa w przedmiotowym postępowaniu można zapoznać się z dokumentacją sprawy, składać uwagi i wnioski w formie pisemnej, elektronicznej oraz ustnej do protokołu przez okres 21 dni, tj. w terminie od 6 maja 2015 r. do 26 maja 2015 r. w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, Wydział Infrastruktury i Rolnictwa, al. Niepodległości 16/18 w Poznaniu, budynek C, pokój nr 228.

Złożone uwagi i wnioski zostaną rozpatrzone przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu.

obwieszczenie modernizacja przejazdu

obwieszczenie modernizacja przejazdu

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj