Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Justyna Bryske | wtorek, 8 wrz, 2015 | komentarze 2

Otwórzcie toaletę…

W piątki i soboty, w dniach największego handlu na mosińskim targowisku, sprzedawcy przyjeżdżają już z samego rana o piątej i nie mogą korzystać z toalety. WC stojąca na placu targowym otwierana jest dopiero o godz. 7. Do tego czasu jako WC służy pas ziemi i trawnik za budynkami sklepów… Natomiast po bokach sklepików są chodniki i jest czysto.

W środy i w czwartki handlarze też przyjeżdżają na targ i stoją do godz. 15. W te dni toaleta targowa zamykana jest w południe, zakręcana jest też woda w kranie na placu. I znów sprzedawcy mają problem… Na placu nie ma bowiem innego rozwiązania.

Może miasto ulituje się nad handlarzami, od których przecież pobiera podatki? Dostęp do wody i toalety to raczej w XXI wieku sprawa normalna, chyba, że w Mosinie jest inaczej. Może dałoby się coś zrobić dla handlarzy w czasie ich pracy wczesnym rankiem i w dniach, kiedy dorywczo przyjeżdżają na targowisko? (jb)

Targowisko - Mosina

Targowisko w Mosinie

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.1/10 (Głosujących: 24)
Napisano przez Justyna Bryske opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Wasze komentarze (2)

 • marek
  środa, 16 wrz, 2015, 16:41:55 |

  Przecież powstał piękny bezużyteczny zielony rynek z nieczynnym kiblem na środku parkingu za ok 1 300 000 zł, powstała piękna wieża widokowa z 600 000 zł która jest remontowana a ktoś zgarnął ogromne pieniądze za jej wybudowanie.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +1 (Głosujących: 1)
 • ll3IOI
  czwartek, 17 wrz, 2015, 9:26:24 |

  Dlatego miło by było gdyby ktoś z szanownej bezużytecznej władzy zrobił z tego jakiś użytek. Na początek – jak autorka wskazuje – po prostu otworzył toaletę. A jak nie to własnoręcznie zaczął zbierać „papierzaki” dookoła.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: +2 (Głosujących: 2)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo