Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 8 cze, 2015 |

Pałac w Rogalinie po remoncie

Z przyjemnością informujemy, że po dwuletniej przerwie, swoje podwoje otwiera dla zwiedzających Pałac w Rogalinie. Właśnie zakończyła się całościowa rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych budynków i najbliższego otoczenia rezydencji, sfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Planowane otwarcie – 16 czerwca br.

Otwarcie Pałacu w Rogalinie

Zespół pałacowo-parkowy w Rogalinie, który jest oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu, to najcenniejszy zabytek zlokalizowany na terenie Gminy Mosina. Obecnie zakończyły się tu prace remontowe i modernizacyjne tego wspaniałego kompleksu. W ramach rewaloryzacji i modernizacji obiektu, odtworzone zostały historyczne wnętrza pałacowe, które po wielu latach zostaną udostępnione zwiedzającym. Z myślą o zwiedzających także, przygotowany został poszerzony program edukacyjny, adresowany do możliwie jak najszerszego grona gości.

Pałac w Rogalinie - od frontu

Pałac w Rogalinie – od frontu (lato)

Pałac w Rogalinie po remoncie

Pałac w Rogalinie po remoncie(lato 2016)

Pałac w Rogalinie oraz ogród z tyłu pałacu

Pałac w Rogalinie oraz ogród z tyłu pałacu

W programie tym znalazły się nowe, ciekawe elementy. – Najmłodsi goście będą mogli poznawać historię pałacu i jego mieszkańców, podczas wspólnej zabawy z rodzicami lub w towarzystwie pracownika muzeum. Grupy zorganizowane z kolei, zapraszamy na lekcje menueta. Podczas zajęć tanecznych i zabaw prowadzonych w strojach epoki, dzieci poznawać będą muzykę i formy stylistyczne rokoka, najwcześniejszego okresu w historii rogalińskiego pałacu – informuje Joanna Nowak, kierownik Oddziału Muzeum. Zwiedzający będą mogli teraz skorzystać z audioprzewodników z nagraniami w 3 wersjach językowych, tabletów lub tradycyjnego oprowadzenia przez przewodnika. Całość dostępna będzie dla osób niepełnosprawnych ruchowo, a także dla osób z dysfunkcją wzroku. Na terenie zespołu pałacowo -parkowego staną 3 kioski multim edialne z informacjami o dziejach pałacu oraz o ofercie muzeum.

Pałąc w Rogalinie po remoncie

Pałac w Rogalinie po remoncie

To tylko niektóre nowości, jakie przygotował dla gości rogaliński oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu. Zachecamy do obejrzenia zdjęć z konferencji prasowej związanej z zbliżającym się otwarciem Pałacu.Aktualności i więcej informacji na stronie http://rogalin.mnp.art.pl/

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj