Black Friday - Stary Browar Poznań Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | wtorek, 23 cze, 2015 |

Pięć medali zawodniczek Akademii Tenisowej Angelique Kerber

Na zakończonych 89. Narodowych Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn w tenisie w Gliwicach, bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki Akademii Tenisowej Angelique Kerber w Puszczykowie Olga Brózda i jej podopieczna Anastasiya Shoshyna, przywożąc pięć medali (jeden złoty, jeden srebrny oraz dwa brązowe, w tym wspólny w debla). Jak do tego doszło?

W grze singlowej  Olga  już w drugiej rundzie spotkała się z  Katarzyną Kawą (AZS Poznań) turniejową dwójką  i po bardzo wyrównanym  meczu wygrała 6/4, 7/5. W półfinale, w walce o finał, również bardzo zacięty mecz  stoczyła z kolejną zawodniczką AZS Poznań Pauliną Czarnik,  wygrywając 6/4, 6/4. Mecz finałowy  z Magdaleną Fręch (Akademia Tenisowa Andrzeja Kobierskiego Łódź) 1 turnieju, był meczem rewanżowym  za Halowe Mistrzostwa Polski  w Bydgoszczy. Zwycięstwo turniejowej jedynki 6/3, 6/3.W grze singlowej bardzo dobrze zaprezentowała się  puszczykowianka  Anastasiya Shoshyna , która po dwumiesięcznej  przerwie  i bardzo krótkim okresie przygotowawczym do Mistrzostw dotarła do półfinału, przegrywając z Magdaleną Fręch (A.T.A.K. Łódź) 4/6, 3/6.

W grze deblowej  szczęście nie dopisało naszym  zawodniczkom  i w półfinale turnieju przegrały z pierwszą parą rozstawioną Magdalena Fręch (A.T.A.K. Łódź )/ Katarzyna Kawa(AZS Poznań ) 5/7, 4/6.

W grze mieszanej (mikście ) Olga  w parze z Janem Zielińskim (Warszawianka Warszawa)   w finale stoczyła bardzo zacięty pojedynek, o czym świadczy wynik końcowy  meczu 7/6(6), 7/6(5) z parą Iga Odrzywołek (Górnik Bytom) /Mikołaj Jędruszczak (Start Wisła Toruń). Jak mówi prezes Akademi Tenisowej – Henryk Gawlak, który był na Mistrzostwach – osiągnięty wynik Olgi i jej podopiecznej  to sukces sportowy i organizacyjny  całego zespołu pracującego na ten wynik, który bardzo nas cieszy i mobilizuje do dalszej pracy. Jestem pod wrażeniem wyników Olgi, która na Mistrzostwach rozegrała  12 meczy, a nagrodą za singiel jest „dzika karta” do turnieju głównego „Bella” CUP w Toruniu. Brawo dziewczęta. (red.).

Pięć medali Brózda

Pięć medali Brózda

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.9/10 (Głosujących: 7)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo