Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Jacek Sobota | poniedziałek, 12 sty, 2015 | 1 Komentarz

Pogoda na styczeń

W ciągu ostatnich dni miałem sporo telefonów z pytaniem jak to długo jeszcze będzie tak wiało i padało?

Obecną prognozę kształtuje kolejny orkan, który utworzył się pomiędzy Grenlandką, a Islandią, ten przesuwa się na południowy wschód. Orkan nie ma żadnej przeciwwagi aż do granicy Eurazji. Wędrując przez Atlantyk, zebrał spore masy ciepła, niesione przez wody Golfsztromu, a wraz z ciepłem wchłoną spore ilości wilgoci. To spowoduje że styczeń dębie jednym z najcieplejszych miesięcy w ostatnich latach. W najbliższych dwóch tygodniach temperatura będzie większa o 4-5 stopni od średniej. To nie wyklucza rzadkich przymrozków, szczególnie nocą.

 

Najbliższe dni to zmienna pogoda, tu porywy wiatrów już nie będą tak wielkie jak ostatnio, natomiast spowodują spadek temperatury odczuwalnej.

Na zachodzie temperatura około 10 stopni, i jak zwykle przy takiej cyrkulacji, na wschodzie parę stopni mniej 1-2 stopnie. Spore rozpogodzenia w centrum, a zwłaszcza na południu.

 

Około 20 wzrost wiatru aż do silnych wichur jakie ostatnio nas nawiedziły, te jednocześnie przyniosą ciepło, do 15 stopni. Dopiero pod koniec miesiąca zwrot pogody w kierunku zimy.

styczen pogoda

styczeń pogoda

Napisano przez Jacek Sobota opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Jacek Sobota

Kapitan żeglugi wielkiej zawsze "pochłonięty" morzem i wszystkim co z tym związane. Autor wielu publikacji związanych z polską żeglugą morską oraz ekspert w dziedzinie prognozowania pogody.

Wasze komentarze (1)

 • t-t
  wtorek, 13 sty, 2015, 12:28:19 |

  Ciescie sie ludziska ze dyscyk leje
  Jakby zimnij było były by zawieje
  Jokbyk sniegiem sypnyło tys bysta nazykali
  Bo byście się łunygu naodgorniali
  I byśta pioch pod gigry sypali
  Abyśta sie na nim nie wyrypali
  Tedy kaloski se kupcie
  Jeno błockiem nie chlupcie

Skomentuj