Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Justyna Bryske | poniedziałek, 6 lip, 2015 | 1 Komentarz

Pomóżmy starszym i niepełnosprawnym mieszkańcom

W sobotę 4 lipca na rynku panował wielki upał. Może dlatego nie było widać osób starszych i niepełnosprawnych, które przychodzą po zakupy w mniej gorące dni, także w ciągu tygodnia. Jak zauważa handlarz z targowiska, mieszkańcy poruszający się na wózku muszą zjeżdżać szosą w kierunku straganów, razem z samochodami, bo nikt o nich nie pomyślał, kiedy budowano górny parking.

Nie ma dla nich w tym miejscu przejścia w postaci zjazdu, są tu jedynie schody. Inny sprzedawca widuje chorych, jak zjeżdżają z chodnika na wózkach w stronę straganów. A tam są wysokie krawężniki z każdej strony rynku… Dla nas nie stanowią one problemu, ale dla ludzi niepełnosprawnych i starszych już tak. Pewnie te „udogodnienia” są powodem, że niejednokrotnie wolą oni zostać w domu.
Handlarka, która pracuje na targowisku od 22 lat uważa, że dla tych ludzi wyjście czy wyjazd inwalidzkim wózkiem na targowisko, oprócz zrobienia atrakcyjnych i świeżych zakupów, umożliwia także spędzenie wolnego czasu w ładne dni. Twierdzi, że to dobrze, że nie zamykają się w domach. Wczuwa się w ich sytuację i zwraca uwagę na to, że im bardziej będą mieli utrudniony wjazd na targowisko, tym rzadziej wyjdą po zakupy, a w efekcie do ludzi. Dlaczego zabrakło empatii i nikt nie wziął ich pod uwagę, remontując rynek? Czy Miasto nie mogłoby im jakoś pomóc?

targowisko w Mosinie - godziny szczytu

targowisko w Mosinie – godziny szczytu

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.2/10 (Głosujących: 18)
Napisano przez Justyna Bryske opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Wasze komentarze (1)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo