Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 8 gru, 2015 |

Pierwsze miejsce młodych piłkarzy z Puszczykowa

5 i 6 grudnia piłkarze trenujący na co dzień w Akademii Piłkarskiej Reissa w Puszczykowie wzięli udział w turnieju mikołajkowym REISS CUP, który obył się w Kórniku. Na miejscu pojawiło się kilkuset kibiców, w tym także rodziny uczestników, które wspólnie uczestniczyły w wielkim piłkarskim święcie. Młodzi mieszkańcy Puszczykowa zaprezentowali się na medal, zajmując 1. miejsce!

Dwudniowe rozgrywki przygotowano dla niemalże 600 dzieci urodzonych w 2007 i 2008 roku. Wczesna godzina nie była straszna dla żadnego z młodych piłkarzy, którzy punktualnie o 8.15 pojawili się w hali przy ul. Krasickiego. Do rywalizacji o puchar przystąpiło kilkanaście drużyn Akademii z Baranowa, Dąbrówki, Lubonia, Mosiny, Murowanej Gośliny, Obornik, Obrzycka, Ostroroga, Plewisk, Pobiedzisk, Poznania, Puszczykowa, Rokietnicy, Rogoźna, Skórzewa, Swarzędza i Szamotuł. Sobotni turniej grup B1 (roczniki 2007-2008) odbył się w dwóch turach. Pierwszą z nich wygrali zawodnicy z Lubonia, pokonując Pobiedziska 5-0, a w drugiej zwyciężyła lokalizacja Poznań Strzeszyn-Podolany po meczu finałowym ze Swarzędzem 7-2. Niedzielne rozgrywki zwyciężyły Oborniki oraz Puszczykowo – w meczu o 1. miejsce 5-3 z Ratajami.

turniej mikołajkowy REISS CUP

turniej mikołajkowy REISS CUP

Podopieczni naszego klubu po raz kolejny udowodnili, że nie tylko wyróżniają się wysokim poziomem sportowym, ale potrafią z uśmiechem toczyć pojedynki pełne emocji, ale przede wszystkim zgodne z zasadami fair play. Czeka nas pracowity rok i wierzymy, że w kolejnym turnieju zaprezentujemy się równie dobrze i zrealizujemy cel, jakim jest zwycięstwo – podsumował Wojciech Paluszkiewicz, trener Akademii Piłkarskiej Reissa w Puszczykowie.

Podsumowaniem rozgrywek była ceremonia wręczenia nagród – pamiątkowych medali i mikołajkowych upominków dla wszystkich oraz zwycięskich pucharów.

W trakcie REISS CUPÓW 2015 prowadzona jest także sprzedaż cegiełek i kalendarzy Akademii, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie Wojtusia, który w swoim niemal 2-letnim życiu przeszedł już operacje na sercu i przeponie, zakażenie organizmu bakteriami e-coli, zapalenie płuc i piasek w nerkach. Obecnie niezbędne jest wszczepienie sztucznych zastawek do serca. Koszt takiego zabiegu to około 40 tysięcy euro. Stan serca Wojtusia może pogorszyć się w każdej chwili, dlatego cenna jest każda złotówka, która przybliży chłopca do operacji w niemieckim Münster.

M.T.

Puszczykowo turniej mikołajkowy REISS CUP

Puszczykowo turniej mikołajkowy REISS CUP

 

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj