Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 1 gru, 2015 |

Selfie stick – jaki warto wybrać?

Szaleństwo na robienie selfie opanowało już cały świat – konia z rzędem temu właścicielowi smartfona, który nie próbował tego chociaż raz. Wraz z modą na zdjęcia z ręki do gry wkroczył także selfie stick, czyli wysięgnik lub kij do selfie.

Urządzenie doskonale nadaje się nie tylko do robienia zdjęć ze znacznie lepszej perspektywy niż z długości ręki, ale również może być używany do nagrywania filmów. Ten produkt znalazł się w 2014 roku na liście najlepszych wynalazków według magazynu Time. Chociaż przez niektórych kijki uznawane są za źródło wszelkiego zła, inni nie mogą się bez nich obejść. Jak wobec tego wybrać najlepszy selfie stick?

selfie stick

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W sklepach – zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych, można spotkać się z najróżniejszymi modelami selfie stick. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim jego mocowanie z dobrym smartfonem – powinno ono mocno trzymać telefon w miejscu, a także sposób połączenia. Również warto zwrócić uwagę na wykończenie uchwytu – tu plusem będzie opaska na rękę.

Zasadniczo najwygodniejszym wyjściem będzie zakupienie selfie stick wyposażonego w moduł łączności Bluetooth – wtedy nie ma potrzeby podłączania kabla do smartfona. Aby zrobić zdjęcie lub włączyć czy wyłączyć nagrywanie, wystarczy nacisnąć przycisk na uchwycie. Dostępne są też modele ze specjalnymi pilotami. Drugim rozwiązaniem jest kabel jack, który podłączany jest do wtyczki jack 3,5 mm w smartfonie, czyli do wejścia słuchawkowego. Wtedy również można robić zdjęcia z użyciem przycisku na uchwycie.

Masz selfie stick? Pamiętaj o tych zasadach

Jako właściciel selfie stick musisz pamiętać o tym, że gadżet ten nie zawsze jest mile widziany i często uznawany jest za niebezpieczny. Nie zabieraj go wobec tego na imprezy masowe, na przykład na koncerty czy mecze. Jego używanie zakazane jest w wielu galeriach sztuki i muzeach, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia eksponatów. Dodatkowo, warto pamiętać, by podczas korzystania z selfie sticka nie przeszkadzać innym osobom i mieć na uwadze ich przestrzeń prywatną.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj