Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 8 lip, 2015 |

Sesja RM w Puszczykowie

Na czerwcowej sesji RM Puszczykowa radni udzielili burmistrzowi – Andrzejowi Balcerkowi absolutorium.

Dochody miasta w 2014 r. wyniosły – 32.363.332 zł, wydatki – 33.823.979 zł, deficyt wyniósł – 1.460.646

W ubiegłym roku Puszczykowo wyemitowało obligacje na kwotę 2.202.000 zł, przeznaczone  na spłatę kredytów i zobowiązań. Zadłużenie na koniec 2014 r. wyniosło 13.308.490 zł.

Burmistrz podziękował pracownikom urzędu za pracę, a radnym za udzielenie absolutorium.

Św. Jan Paweł II nie będzie patronem Puszczykowa…

Na wniosek parafian, grupa inicjatywna rad parafialnych obu puszczykowskich parafii wystąpiła w lutym b. r. o ustanowienie patronem miasta św. Jana Pawła II. Zarówno członkowie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu oraz Komisji Społecznej jak i radni na sesji nie wyrazili takiej woli…Tylko troje radnych głosowało za, 10 było przeciw, dwoje wstrzymało się od głosu. Nasuwa się myśl o wyrażonej w Ewangelii prawdzie: „Najtrudniej być prorokiem we własnym kraju”. Pytanie jednak, czy może jest to wyraz światopoglądu radnych? Bo chyba nie wątpliwości co do braku zasług tego wielkiego Polaka. Można przecież było pominąć sprawy światopoglądowe (wiary czy nie wiary w Boga) skoro nasz Papież znany jest w najdalszych zakątkach świata nie tylko jako papież, ale i jako człowiek, i z dumą oddać Mu patronat nad swoim miastem… (eb)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj