Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Justyna Bryske | piątek, 11 wrz, 2015 |

Skarga mieszkańca

Do redakcji zgłosił się mieszkaniec (prosił o anonimowość), który zwrócił uwagę na techniczne wyposażenie oddziału otorynolaryngologicznego szpitala w Puszczykowie i na przepełnienie panujące w sali, na której leżała jego córka. Według niego sala liczyła ośmiu pacjentów, a łóżko stało przy łóżku. Mieszkaniec zwrócił też uwagę na same meble odwiedzając córkę: – Choć są sprawne, mają sporo lat i pamiętają początki szpitala – mówi mieszkaniec.

Dlatego uważa, że warunki dla chorego na tym oddziale nie są godnymi jak na dzisiejsze czasy, a szczególnie jak na standardy puszczykowskiego szpitala, którego oddziały są odnowione.

Na oddziale otorynolaryngologicznym pacjenci otoczeni są opieką, ma on nowoczesną aparaturę medyczną, na co zwraca uwagę mieszkaniec. – Łóżka, meble – wylicza – nie muszą być równie nowoczesne. Wystarczyłoby, że będą takie, aby pacjent czuł się tak, jak w szpitalu w XXI wieku. (jb)

Odpowiedź Piotra Reitera, wiceprezesa szpitala w Puszczykowie:

„Uprzejmie informuję, że od kilku lat władze Powiatu Poznańskiego i Zarząd Szpitala sukcesywnie pozyskują i przeznaczają środki finansowe na remonty i modernizację poszczególnych oddziałów szpitala w Puszczykowie.

We wrześniu tego roku zakończymy modernizację siódmego piętra szpitala przeznaczonego dla pacjentów oddziału kardiologii, z pododdziałem chorób wewnętrznych. W kolejnych latach planujemy budowę nowego bloku operacyjnego. Mogę zapewnić, że na oddziale otorynolaryngologicznym posiadamy niezbędne instrumentarium chirurgiczne w tym mikroskop operacyjny, sprzęt do koagulacji i pozostałe narzędzia chirurgiczne, których jakość odpowiada najnowszym wyzwaniom technologicznym w ochronie zdrowia. Sam oddział – jak wszystkie inne tego typu oddziały – standardowo wyposażony jest w łóżka (łącznie 19) i szafki, ponadto w każdej z sal znajduje się węzeł sanitarny. Nie są one przestarzałe, co więcej materace z przyczyn obiektywnych są wymieniane regularnie.

Odnosząc się do zbyt dużej liczby pacjentów, chcę podkreślić, że w ostatnim latach oddział nie miał do czynienia z sytuacją nagłego i nieoczekiwanego wzrostu liczby chorych ponad średnią hospitalizowanych. W tym obszarze prowadzimy stosowne statystyki tak, żeby dostosowywać liczbę łóżek i wielkość sal do liczby pacjentów. Istnieją oczywiście przypadki związane z pracami remontowymi, jak chociażby wykonana ostatnio wymiana pionów, kiedy to na dzień lub dwa należy wyłączyć kilka sal chorych. Są to jednak sytuacje sporadyczne, które planujemy uwzględniając dobro pacjenta i sposób hospitalizacji.

Pragnę nadmienić, że remonty i modernizacje w Szpitalu ze względu na wielkość obiektu i pojawiające się nowe technologie w ochronie zdrowia są procesem ciągłym”.

Szpital w Puszczykowie po modernizacji

Szpital w Puszczykowie po modernizacji

Napisano przez Justyna Bryske opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: ,

Skomentuj