Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 15 sty, 2015 | 1 Komentarz

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie – aktualności, aktualne potrzeby

Osoby, które chciałyby pomóc w realizacji zamieszczonych niżej spraw prosimy o kontakt: rozdajsiebie@gmail.com, monika0kujawska@gmail.com, tel. 510 697 056 lub osobiście w biurze Stowarzyszenia ul. Wawrzyniaka 13 (budynek Eskulap-Premium), po wcześniejszym umówieniu się.

Aktualne potrzeby dotyczące wolontariatu, do każdego ogłoszenia mogą się zgłosić pojedyncze osoby, ale też pary, często we dwójkę łatwiej podjąć się takiej pracy, praca może być wykonywana w godzinach w częstotliwości dostosowanej do możliwości wolontariusza np. 2 godziny raz w tygodniu:

 1. Chłopak,  lat 19, po wypadku komunikacyjnym, na wózku inwalidzkim szuka przyjaciół, którzy będą chcieli z nim pograć w gry planszowe, pobuszować po internecie, pójść na spacer, porozmawiać o wszystkim i niczym.
 2. Chłopak, lat 17, z dziecięcym porażeniem mózgowym, miewa napady padaczkowe – potrzebuje towarzysza podczas spacerów w wózku. Wolontariusz dobrze, żeby był w miarę wysoki, silny i towarzyski.
 3. Chłopak, lat 17, znaczny stopień niepełnosprawności, padaczka – potrzebuje towarzysza na spacery na wózku.
 4. Potrzebni są wolontariusze, którzy chcieliby udzielać korepetycji, pomagać w odrabianiu lekcji, w przygotowywaniu się do sprawdzianów. Dzieci w różnym wieku, różne przedmioty. Można wybrać pomoc np. tylko w matematyce, tylko w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Spotkania będą odbywały się w biurze Stowarzyszenia, w godzinach odpowiadających wolontariuszowi i uczniowi. Potrzebujesz więcej szczegółów – dzwoń: 510 697 056.

 

Aktualne potrzeby rzeczowe:

 1. Trwa zbiórka pieniędzy na wykupienie obiadów w szkole, dla dzieci, które potrzebują takiego wsparcia. Jeden obiad np. w Szkole Podstawowej w Krośnie kosztuje 6,40 zł. Liczy się każda kwota!  Pieniądze można wpłacać na nasze konto: Bank BGŻ S.A. 43 2030 0045 1110 0000 0336 6880 z dopiskiem: „darowizna”. Można także wrzucić pieniądze do skrzynki stacjonarnej, która znajduje się w Wielkopolskim Centrum Medycznym Eskulap-Premium ul. Wawrzyniaka 13 Mosina. Otrzymane pieniądze podzielimy na szkoły podstawowe, konsultując się wcześniej z pedagogami szkolnymi.
 2. Rodzina wielodzietna potrzebuje meble do pokoju (szafy, regały),
 3. Rodzina wielodzietna potrzebuje lodówkę,
 4. Rodzina wielodzietna potrzebuje żywność i środki czystości, szczególnie dla niemowląt, liczy się każda, nawet najmniejsza ilość.

 

Można także pomóc, zostając członkiem Stowarzyszenia i wpłacając regularnie składkę członkowską. Po więcej informacji na temat Stowarzyszenia zapraszamy na stronę internetową lub do kontaktu osobistego.

Sprawozdanie ze zbiórki żywności

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie, z siedzibą w Mosinie przy ul. Wawrzyniaka 13, na podstawie pozwolenia wydanego przez Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 28 listopada 2014  nr 2014/1721/OR, przeprowadziło zbiórkę żywności w Galerii Familijnej w Krośnie, w dniach 6-22 grudnia 2014 roku. Łącznie zebrano 375,766 kg żywności., za szacowaną kwotę ok. 2360,00 zł. Całość zebranych darów w naturze została przekazana, zgodnie z celem zbiórki, rodzinom i osobom samotnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Koszty przeprowadzenia zbiórki pokryli w całości sponsorzy. W zbiórce wzięło udział 14 wolontariuszy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. Kolejna zbiórka żywności planowana jest na okres przez świętami Wielkiej Nocy. (SRS)

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie Facebook

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie Facebook

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

 • Mariola Marecka Chudak
  niedziela, 18 sty, 2015, 14:04:19 |

  Dla wielodzietnej rodziny pana Sławka szukam wózka dwukołowego, który można doczepić do motocykla.

Skomentuj