Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | sobota, 21 mar, 2015 |

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie – aktualności

Osoby, które chciałyby pomóc w realizacji zamieszczonych niżej spraw prosimy o kontakt: rozdajsiebie@gmail.com, monika0kujawska@gmail.com, tel. 510 697 056 lub osobiście w biurze Stowarzyszenia ul. Wawrzyniaka 13 (budynek Eskulap-Premium), po wcześniejszym umówieniu się.

Aktualne potrzeby dotyczące wolontariatu, do każdego ogłoszenia mogą się zgłosić pojedyncze osoby, ale też pary, często we dwójkę łatwiej podjąć się takiej pracy, praca może być wykonywana w godzinach w częstotliwości dostosowanej do możliwości wolontariusza np. dwie godziny raz w tygodniu:

  1. Chłopak, lat 19, po wypadku komunikacyjnym, na wózku inwalidzkim szuka przyjaciół, którzy będą chcieli z nim pograć w gry planszowe, pobuszować po internecie, pójść na spacer, porozmawiać o wszystkim i o niczym.
  2. Chłopak, lat 17, z dziecięcym porażeniem mózgowym, miewa napady padaczkowe – potrzebuje towarzysza podczas spacerów w wózku. Wolontariusz dobrze, żeby był w miarę wysoki, silny i towarzyski.
  3. Chłopak, lat 17, znaczny stopień niepełnosprawności, padaczka – potrzebuje towarzysza na spacery na wózku.
  4. Potrzebni są wolontariusze, którzy chcieliby udzielać korepetycji, pomagać w odrabianiu lekcji, w przygotowywaniu się do sprawdzianów. Dzieci w różnym wieku, różne przedmioty. Można wybrać pomoc np. tylko w matematyce. Spotkania będą odbywały się w biurze Stowarzyszenia lub w domu ucznia, w godzinach odpowiadających wolontariuszowi i uczniowi. Potrzebujesz więcej szczegółów – dzwoń: 510 697 056.

Aktualne potrzeby rzeczowe:

  1. Rodzina wielodzietna potrzebuje meble do pokoju (szafy, regały),
  2. Rodzina wielodzietna potrzebuje pralkę automatyczną,
  3. Rodzina wielodzietna potrzebuje żywność i środki czystości, szczególnie dla niemowląt, liczy się każda, nawet najmniejsza ilość,
  4. Wiele rodzin, pozostających pod naszą opieką potrzebuje materiały budowlane, najczęściej w postaci farb (olejne i emulsyjne, mogą być różne kolory, nie muszą być nowe), płytek (mogą być różne), kleju do płytek, gipsu, wykładzin itp.

Można także pomóc zostając członkiem Stowarzyszenia i wpłacając regularnie składkę członkowską. Po więcej informacji na temat Stowarzyszenia zapraszamy na stronę internetową lub do kontaktu osobistego.

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie Facebook

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie Facebook

 

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj