Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | sobota, 21 mar, 2015 |

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie – aktualności

Osoby, które chciałyby pomóc w realizacji zamieszczonych niżej spraw prosimy o kontakt: rozdajsiebie@gmail.com, monika0kujawska@gmail.com, tel. 510 697 056 lub osobiście w biurze Stowarzyszenia ul. Wawrzyniaka 13 (budynek Eskulap-Premium), po wcześniejszym umówieniu się.

Aktualne potrzeby dotyczące wolontariatu, do każdego ogłoszenia mogą się zgłosić pojedyncze osoby, ale też pary, często we dwójkę łatwiej podjąć się takiej pracy, praca może być wykonywana w godzinach w częstotliwości dostosowanej do możliwości wolontariusza np. dwie godziny raz w tygodniu:

  1. Chłopak, lat 19, po wypadku komunikacyjnym, na wózku inwalidzkim szuka przyjaciół, którzy będą chcieli z nim pograć w gry planszowe, pobuszować po internecie, pójść na spacer, porozmawiać o wszystkim i o niczym.
  2. Chłopak, lat 17, z dziecięcym porażeniem mózgowym, miewa napady padaczkowe – potrzebuje towarzysza podczas spacerów w wózku. Wolontariusz dobrze, żeby był w miarę wysoki, silny i towarzyski.
  3. Chłopak, lat 17, znaczny stopień niepełnosprawności, padaczka – potrzebuje towarzysza na spacery na wózku.
  4. Potrzebni są wolontariusze, którzy chcieliby udzielać korepetycji, pomagać w odrabianiu lekcji, w przygotowywaniu się do sprawdzianów. Dzieci w różnym wieku, różne przedmioty. Można wybrać pomoc np. tylko w matematyce. Spotkania będą odbywały się w biurze Stowarzyszenia lub w domu ucznia, w godzinach odpowiadających wolontariuszowi i uczniowi. Potrzebujesz więcej szczegółów – dzwoń: 510 697 056.

Aktualne potrzeby rzeczowe:

  1. Rodzina wielodzietna potrzebuje meble do pokoju (szafy, regały),
  2. Rodzina wielodzietna potrzebuje pralkę automatyczną,
  3. Rodzina wielodzietna potrzebuje żywność i środki czystości, szczególnie dla niemowląt, liczy się każda, nawet najmniejsza ilość,
  4. Wiele rodzin, pozostających pod naszą opieką potrzebuje materiały budowlane, najczęściej w postaci farb (olejne i emulsyjne, mogą być różne kolory, nie muszą być nowe), płytek (mogą być różne), kleju do płytek, gipsu, wykładzin itp.

Można także pomóc zostając członkiem Stowarzyszenia i wpłacając regularnie składkę członkowską. Po więcej informacji na temat Stowarzyszenia zapraszamy na stronę internetową lub do kontaktu osobistego.

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie Facebook

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie Facebook

 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.6/10 (Głosujących: 18)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo