Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 2 paź, 2015 |

Strefa amatora, czyli 75 Watt Absurdu

Tak jak każdy piłkarz kiedyś pierwszy raz kopnął piłkę, a murarz pierwszy raz wymieszał zaprawę budowlaną, tak każdy filmowiec nakręcił kiedyś swoje pierwsze ujęcie. Najtrudniejszy pierwszy krok – zwykło się mawiać (śpiewać). W głowach czterech poznańskich filmowców -amatorów pojawił się koncept, by na bazie własnych doświadczeń pomóc innym, początkującym bądź niedoświadczonym twórcom zrealizować marzenia.

Nie da się od początku kręcić filmy bezbłędnie. To po prostu niemożliwe. Nieformalna grupa o nazwie 75Watt Absurdu została założona w styczniu 2013r. My, tzn. Mikołaj, Maciej, Mateusz i Adam jesteśmy pasjonatami sztuki filmowej, nie tylko biernej, ale i czynnej. W listopadzie 2013 roku powstał nasz pierwszy film amatorski pt. „Nasze Galapagos” i poza umieszczeniem go w zasobach internetu, doczekał się premiery w poznańskim klubie „Mamałyga” Produkcja spotkała się także z pozytywnym odbiorem publiczności.

Strefa amatora, czyli 75 Watt Absurdu2

Strefa amatora, czyli 75 Watt Absurdu2

– Z perspektywy czasu aprobata środowiska i wyrazy wsparcia wzmocniły i zmobilizowały nas do działania. Stąd za efekt z pewnością można uznać naszą dalszą działalność kulturalną i stworzenie kolejnych produkcji takich jak „Człowiek z lasu”; „Poranek”; „Mejking Off”; czy „Karpik”.

Postawmy się w roli niezależnego w pełni amatorskiego twórcy. Posiada on otwarty umysł, chęć do wyeksponowania wizji, albo w najlepszym razie jest już twórcą jakiegoś filmu. Możliwość zaprezentowania swojej twórczości przez takie osoby na festiwalach offowych, czy amatorskich jest niezwykle trudna, ponieważ typowo amatorskich wydarzeń zwyczajnie brakuje. Brakuje samej przestrzeni dla tego typu produkcji Stąd nasz pomysł. Dzięki pomocy i współpracy ze Stowarzyszeniem Grupa Inicjatywna Baranówko otrzymaliśmy mikrodotację .z programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Mogliśmy za to zorganizować warsztaty filmowe dla każdego chętnego, , zainteresowanego tworzeniem i prezentacją swojego poglądu na świat. Odbywały się one od sierpnia do września na poznańskich Garbarach w restauracji Moja Stara.

Strefa amatora, czyli 75 Watt Absurdu

Strefa amatora, czyli 75 Watt Absurdu

– Wykorzystując nasze doświadczenie oraz wiedzę zaproszonych specjalistów, pokazaliśmy jak uniknąć najpopularniejszych pomyłek czy wskazać najważniejsze elementy, na które trzeba zwrócić uwagę realizując tego typu pasję. Zapoznaliśmy uczestników z użytecznymi technikami kręcenia, daliśmy możliwość poćwiczenia na profesjonalnym sprzęcie w części nabytym dzięki dotacji, dzieliliśmy się radą, a u niektórych może nawet rozbudziliśmy uśpiony jeszcze talent do filmowania. Sądzimy, że nie trzeba mieć od razu wielkiego doświadczenia w kręceniu form, istotne jest natomiast, by ulec temu pragnieniu. Najbardziej zależy nam na zakomunikowaniu czytelnikom, że w ramach projektu powstała strona internetowa, gdzie organizujemy strefę amatora. .Jest to świeżo skonstruowana przestrzeń, gdzie można wysłać swoją produkcję, uzyskać poradę, czy polemizować, komentować lub zwyczajnie do nas napisać. Zachęcamy wszystkich zakręconych filmem, aby ruszyli z tematem przemyślanego filmowania. Chcemy rozpocząć otwartą dyskusję dla amatorów, eksponowania prac (miniatur filmowych). Przygoda z filmem to rzeka pomysłów do zrealizowania . Jeśli lubisz eksperymentować – odszukaj nas www.75watt.pl

Grupa 75 Watt Absurdu

Patron działania: Grupa Inicjatywna Baranówko

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Lokalni przedsiębiorcy

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj