Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 31 sie, 2015 |

Światło to element wystroju!

Malowanie ścian, wybór wykładziny czy mebli – to nie wszystko jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Odpowiednie światło może dodać temu uroku, zarówno dzięki ilości dostarczanego światła, jak i wyborowi lamp pasujących do reszty wystroju.

Zbuduj nastrój

Światło może wpływać na nasze samopoczucie, dlatego należy zadbać o to, by nie było go za mało, a także by nie było zbyt jaskrawe. Co więcej, wybranie odpowiednich rodzajów oświetlenia musi pasować do reszty wystroju – to również decyduje o tym, jak będziemy się czuć w danym miejscu naszego mieszkania. Dlatego warto rozsądnie przemyśleć, które części naszej przestrzeni oświetlić bardziej, a które mniej. Niektóre miejsca w naszych czterech kątach mogą wyglądać ładniej właśnie dzięki odpowiedniemu światłu, np. półki z drobiazgami czy książkami.

 Światło jako element wystroju

Światło jako element wystroju

W zależności od przeznaczenia danego pokoju, będziemy potrzebować różnego natężenia światła czy liczby lamp. W sypialni oprócz lampy wiszącej pod sufitem przydadzą się lampki nocne i być może także kinkiet nad łóżkiem. Jeśli w tym pokoju znajduje się toaletka, warto pomyśleć o oświetleniu lustra – najlepiej kilka małych lampek dookoła, by światło równomiernie padało na twarz.

Liczba lamp w salonie zaś powinna być uzależniona od tego, jak duży jest jego metraż. Przy mniejszym pokoju dziennym raczej wystarczy żyrandol i kinkiet zlokalizowany nad kanapą bądź lampa przy niej stojąca. Jeśli salon pełni funkcję jadalni albo gabinetu należy dostosować do niego oświetlenie. Na biurku można postawić lampkę,  a nad stołem zamontować lampę wiszącą. Przy aranżacji kuchni warto pamiętać o halogenach nad szafkami. Lampa wisząca z sufitu nie będzie wystarczająca. Jeśli kuchnia jest duża można pomyśleć o lampie nad samym stołem.

Przy dobieraniu oświetlenia do całego domu, często nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do oświetlenia łazienkowego. A to właśnie to pomieszczenie potrzebuje światła najbardziej, ponieważ zdarza się, że łazienka może nie mieć okna. Niezależnie od wielkości potrzebne będą przynajmniej trzy rodzaje oświetlenia: sufitowe (najlepiej plafon z kloszem), lampki przy lustrze (dookoła bądź dwie po obu brzegach), a także lampy przy wannie czy prysznicu (najlepiej sprawdzą się halogeny).

Oświetlenie w poszczególnych pokojach powinno ze sobą współgrać – zarówno pod względem natężenia światła, jak i pochodzenia z tej samej linii. Czy to lampy klasyczne, czy bardziej nowoczesne, wiele marek ma bardzo bogatą ofertę, np. Massive Philips (produkty można znaleźć pod adresem http://centrumswiatla.pl/pl_PL/producer/Massive-Philips/80).

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj