Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 29 lip, 2015 |

Tanie pierścionki zaręczynowe – jak uniknąć nietaktu?

Kobiety coraz częściej deklarują, że cena nie jest dla nich ważna, ale najistotniejsze jest samo wydarzenie, jakim są zaręczyny. Dlatego tanie pierścionki zaręczynowe zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością – dzięki nim mężczyzna, który planuje oświadczyć się ukochanej, nie musi już miesiącami zbierać pieniędzy na zakup biżuterii. Podczas jej wręczania łatwo jednak o nietakt, który może położyć się cieniem na całych zaręczynach. Zobacz, jak tego uniknąć.

Nie wspominaj o cenie pierścionka

Bez względu na to, czy wydałeś na tę biżuterię naprawdę dużo, czy kupiłeś ją po okazyjnej cenie – nie informuj swojej ukochanej o kwocie, jaką przyszło Ci zapłacić. W tak podniosłym momencie rozmowa o pieniądzach może zostać odebrana negatywnie, dlatego skup się na swoich uczuciach i na tym, aby czas zaręczyn był jak najbardziej romantyczny. A jeśli Twoja wybranka będzie ciekawa, ile kosztowała błyskotka, którą nosi na serdecznym palcu, sama z łatwością sprawdzi jej wartość.

Pierścionek ma certyfikat? Zachowaj go na później

W salonach jubilerskich do pierścionków z cennymi kamieniami szlachetnymi wydawane są certyfikaty potwierdzające ich autentyczność oraz charakteryzujące jakość błyskotek. Jeśli więc zdecydowałeś się na biżuterię, którą ozdabia prawdziwy diament, powinieneś dostać jego „metryczkę”. Zatrzymaj ją jednak na inną okazję i wręcz swojej ukochanej już po oświadczeniu się. Jeśli bowiem dostanie podczas zaręczyn piękny pierścionek z dołączonymi do niego dokumentami, czar pryśnie. Jej uwaga rozproszy się pomiędzy błyskotkę a jej dane techniczne i zamiast skupić się na celebrowaniu tej ważnej chwili, będzie starała się rozszyfrować nieznane oznaczenia. Dlatego nawet jeśli zależy Ci, żeby wiedziała, że nosi na palcu najprawdziwszy diament, taktownie będzie wspomnieć o tym później, kiedy zaręczynowe emocje nieco opadną.

Diament bez certyfikatu – czy to możliwe?

Jeśli masz ograniczony budżet, ale zależy Ci na podarowaniu ukochanej pierścionka zaręczynowego z diamentem, poszukaj błyskotek o mniejszych rozmiarach. Są one tańsze i nie obciążą tak mocno Twojego portfela, jak kilkukaratowe brylanty. Pamiętaj jednak, że wszystkie one są sprzedawane z certyfikatem potwierdzającym ich autentyczność. Jeśli więc znajdziesz biżuterię w okazyjnej cenie, do której sprzedający nie będzie wystawiał certyfikatu, zachowaj ostrożność. Może bowiem się okazać, że z dumą poinformujesz ukochaną o podarowanym jej pierścionku z diamentem, który okaże się… imitacją tego kamienia.

A co z oświadczynami bez pierścionka?

Wybór pierścionka zaręczynowego jest dla większości mężczyzn nie lada wyzwaniem. Dlatego niektórzy z nich decydują się na oświadczyny bez tej biżuterii, a następnie wybranie jej wspólnie z narzeczoną. Jeśli Ty również myślisz o takim rozwiązaniu, pamiętaj, że takie zaręczyny są mniej romantyczne niż tradycyjne wręczenie błyskotki i poproszenie ukochanej o rękę. Zrezygnuj z tego pomysłu również w przypadku, gdy Twój budżet jest mocno ograniczony. Nietaktem byłoby bowiem poinformowanie swojej przyszłej żony, że może oglądać wyłącznie tanie pierścionki zaręczynowe lub podanie limitu kwoty, jaką masz zamiar wydać.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj