Nowa Dacia Jogger Żabka w Brodnicy - auto na start Stary Browar Poznań - wyprzedaże najlepszych marek Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross
Redakcja GMP | poniedziałek, 29 cze, 2015 |

Teatr dla maluchów – zabawa na sto dwa!

Spektakle teatralne są przeznaczone nie tylko dla dorosłych widzów. Również ci najmłodsi mogą dobrze bawić się w ich trakcie. To właśnie dla nich istnieją teatry dziecięce – skoncentrowane na potrzebach i zainteresowaniach maluchów. Jeżeli poszukujesz ciekawego pomysłu na spędzenie czasu z dzieckiem, to może być strzał w dziesiątkę!

Spektakle już od pierwszego roku życia

Teatry dla małych widzów zapraszają już tych od pierwszego roku życia. Chociaż mogłoby się wydawać, że roczniak jest jeszcze zbyt młody, aby wybrać się do teatru, to jednak też i dla takich dzieci przygotowuje się specjalne spektakle. Opierają się one nie na bajkach z morałami, ale głównie na zabawie i to akcja jest w nich najważniejsza. Dźwięki, taniec, kolory, zapachy i dotyk stymulują zmysły i wciągają bez reszty. Scena teatru może przeobrazić się w wielką piaskownicę, w której mali widzowie również mogą buszować w poszukiwaniu skarbów, w statek na pełnym morzu czy też może być miejscem opowieści o zmieniających się porach roku, a to tylko początek, ponieważ teatry dziecięce mogą pochwalić się bardzo bogatymi i interesującymi repertuarami.

Bez zadzierania głowy na scenę

Jednak nie tylko tematyka sztuk teatralnych odpowiada tutaj dziecięcym potrzebom – również na uwagę zasługuje sama budowa teatru, a dokładnie sceny i widowni, aby odpowiadały one percepcji małych widzów. Pomiędzy sceną a widownią nie ma wobec tego wydzielonej granicy, a dzieci mogą spoglądać na nią ze swojej perspektywy, nie musząc zadzierać głowy. Mogą siedzieć na podłodze, w krzesełkach lub też wraz z rodzicami. Na spektaklach dla młodszych dzieci światło nie jest całkowicie zgaszone, nie jest zbyt głośno, dlatego widzowie czują się komfortowo.

Jeżeli chcesz wybrać się wobec tego z dzieckiem na spektakl teatralny, już teraz sprawdź dostępne repertuary i zarezerwuj bilety. Możesz zrobić to bardzo wygodnie, ponieważ przez internet na http://www.teatrmalegowidza.pl/pl/spektakle, nie musząc wychodzić w tym celu z domu. Gdy wobec tego szukasz pomysłu na rodzinną rozrywkę i jednocześnie alternatywy dla kina, wtedy teatr będzie naprawdę doskonałym rozwiązaniem – na pewno zawitacie do niego jeszcze niejeden raz!

body painting - pomalowana twarz kobiety

body painting

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj