Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 1 cze, 2015 |

To było święto dzieci

Na sportowo, chociaż nie tylko, świętowano w Puszczykowie Dzień Dziecka. Z okazji tego sympatycznego święta 31 maja,  na terenie Centrum Animacji Sportu przygotowano dla najmłodszych puszczykowian wiele atrakcji.

Na różnych stanowiskach można było sprawdzić swoje siły w rzutach do kosza, strzelając na bramkę czy pokonując rowerem tor przeszkód. Na szczecie górki saneczkowej ustawił swój namiot Klub Olimpijczyka. Wewnątrz można było powiosłować na sucho na ergometrze. Wszystkie konkurencje były przeprowadzone pod czujnym okiem pracowników z Centrum Animacji Sportu. Za ukończenie każdej konkurencji dzieci otrzymywały kupony, które potem można było wymienić na nagrody. Oczywiście nie zabrakło dmuchanych zamków i trampoliny, na których dzieci mogły „wyskakać się” do woli.

dzieci na podium

dzieci na podium w dzień dziecka

Tego dnia wystartował także „III Wyścig po uśmiech”. W tym roku jego uczestnicy pobiegli po uśmiech dla Gabrysi Nieckarz – małej dziewczynki, która potrzebuje naszej pomocy w walce o zdrowie. Dziesięć złotych z każdego zakupionego pakietu startowego dla osób biorących udział w biegu głównym, przekazanych zostanie na pomoc dla Gabrysi. Po uśmiech pobiegły także dzieci. W kilku kategoriach wiekowych – najmłodsi biegacze mieli po 2-latka – wystartowało ponad 100 uczestników.

Z okazji Dnia Dziecka z Puszczykowa do Poznania i z powrotem odjechał także zabytkowy parowóz, zabierają kilkudziesięciu pasażerów w tę niecodzienną podróż. (red.)

dzieci biegną w wyścigach

dzieci biegną w wyścigach

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj