Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 15 cze, 2015 | komentarzy 8

To nie jest chlubą dla Mosiny!

Do Redakcji zgłosił się mieszkaniec ul. Tylnej w Mosinie. Był bardzo rozżalony i rozczarowany stanem swojej ulicy. Twierdzi, że od trzech lat prosi bezskutecznie władze miasta o uporządkowanie terenu przyległego do jezdni, która zarasta zielskami. Nikt ich nie usuwa, choć do rynku to tylko kilkadziesiąt metrów. Rynek jest zadbany, to wizytówka Mosiny, władze starają się o ratusz od lat, zapominając o bałaganie na ul. Tylnej, która bezpośrednio dochodzi do rynku.

Ponadto przy tej ulicy znajduje się opuszczony dom z wybitymi oknami, gdzie odbywają się uczty i pijaństwo miejscowych chuliganów.

Sprawdziliśmy, mieszkańcy na miejscu skarżyli się na te libacje, ponieważ, kiedy już dochodzi do apogeum zabawy, przez okna wypadają butelki i wszystko, co wpadnie w ręce biesiadnikom. Nie mówiąc o wyszukanym słownictwie i głośnych śpiewach.. Codziennie przechodzą tędy mieszkańcy i dzieci do szkoły, z okien lecą różne przedmioty. Rodzice i dzieci są wystraszone.

ul. Tylna w Mosinie

ul. Tylna w Mosinie

Dla pana, który przyszedł do nas z prośbą o interwencję, ulica Tylna ma szczególne znaczenie. Tutaj urodził się on sam, jego dziad i pradziad. Boli go serce, że rodzinne miejsce jest tak koszmarne i nie ma spokoju i ładu, jaki kiedyś tutaj panował. Ulica dawniej była zadbana i cicha.

Czy rzeczywiście tak trudno jest władzom zając się tym problemem? Turysta, który zajrzy tutaj będzie z pewnością zaskoczony różnicą między ratuszem a ulicą. Ponadto to chyba dobrze nie świadczy o służbach miasta, które powinny bez interwencji dbać o takie sprawy. (eb)

 

ul. Tylna w Mosinie, niedaleko rynku miejskiego

ul. Tylna w Mosinie, niedaleko rynku miejskiego

ul. Tylna w Mosinie

ul. Tylna w Mosinie

ul. Tylna w Mosinie

ul. Tylna w Mosinie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (8)

 • orient
  poniedziałek, 15 cze, 2015, 18:03:09 |

  Proszę bardzo, szansa dla władzy na wykazanie! ZApraszamy

 • mordka
  poniedziałek, 15 cze, 2015, 19:05:20 |

  „Ponadto przy tej ulicy znajduje się opuszczony dom z wybitymi oknami, gdzie odbywają się uczty i pijaństwo miejscowych chuliganów.”

  Chuliganka KS1920 Mosina przecież gdzieś musi fetować wygrywanie swoich pucharów!

 • stary mieszkaniec
  poniedziałek, 15 cze, 2015, 19:23:16 |

  Fakt faktem lecz czy tylko ” władza” winna dbać o czystość otoczenia? Osiedle zwane szumnie Śródmieście nie potrafi wybrać swoich reprezentantów. Na podstawie listy obecności, w zebraniu uczestniczyło 12 osób.
  https://pl-pl.facebook.com/events/770657829685153/

 • marcin
  poniedziałek, 15 cze, 2015, 23:03:51 |

  By każdy z mieszkańców raz w tygodniu wziął wiadro, miotłę i ogarnął wkoło swojej posesji, to by im korony z głów nie spadły. Jak dla mnie, to jest trochę śmieszne, żeby robić larum w urzędzie, bo zielsko porosło. Trudno, żeby urząd delegował pracowników, żeby sprzątali pod cudzymi furtkami i oknami.
  Sprawa pustostanu, to insza inszość. Powinien być odszukany właściciel i urzędowo dostać nakaz zabezpieczenia swojej posesji.

 • Muniek
  wtorek, 16 cze, 2015, 11:13:04 |

  Całkowicie się z Tobą zgadzam, a do czasu zabezpieczenia tej meliny zobowiązać SM do częstych sprawdzań takich miejsc szczególnie w dni „barowe”

 • Kasik
  wtorek, 16 cze, 2015, 20:24:11 |

  A dlaczego właściciele posesji mają sprzątać parkingi w strefie płatnego parkowania? Miasto ma z tego niezłą kasę to i niech dba o to żeby wyglądały ładnie i schludnie.Koszy na śmieci też jest jak na lekarstwo więc i bałagan jest……na ul.Poznańskiej klienci monopolowego rozstawiają butelki tzw piersiówki po okolicznych parapetach bo kosza brak……

 • obserwatorka
  sobota, 19 wrz, 2015, 10:30:33 |

  Czytam to wszystko i włosy mi dęba stają na głowie z przerażenia. Jestem młoda i chce mi się jeszcze żyć w Mosinie bo to wspaniałe miejsce. Coraz częściej jednak dociera do mnie to, że ludzie tutaj są nad wyraz roszczeniowi zapominając, że i po ich stronie są obowiązki wobec tej mieściny i nic ich z tego nie zwalnia. Dla nich kasa z parkingów to pieniądze urzędu, a nie pieniądze publiczne. dla nich brud i smród wokół prywatnych posesji to obowiązek każdego tylko nie właścicieli posesji lub ich zarządców. Od 25 lat nasz kraj ma nowy ustrój, a wam wciąż wydaje się, że za wasze niepowodzenia odpowiedzialny jest jakiś sekretarz partii. Czasy się zmieniły o czym wiedzą już wasze dzieci w tym ja, ale do was fakt ten jeszcze nie dotarł. Nie dotarło do was to, że należy zakasać rękawy zabierając się za pracę nad sobą i własnym otoczeniem. Wciąż czekacie na cud, który z pewnością się nie wydarzy. To pomieszanie z poplątaniem, całkowity brak dobrej woli bycia odpowiedzialnym mieszkańcem tego miasta. Nie wiem, czego uczycie nas młodych ludzi, ale chyba tylko nienawiści do wszystkich i wszystkiego… Na każdym kroku sączycie jad nie zdając sobie sprawy, że za całe zło jakie dostrzegacie wokół siebie jesteście odpowiedzialni właśnie wy. Nie chcemy myśleć tak jak wy, chcemy szczerze i otwarcie tworzyć dla siebie przyszłość z ludźmi, którzy potrafią działać i myśleć kreatywnie. Pomyślcie o nas i o naszej przyszłości. Nie proście nas o to, byśmy zaczęli myśleć jak wy bo z pewnością tego nie zrobimy.

 • stary mieszkaniec
  niedziela, 20 wrz, 2015, 13:08:07 |

  @ obserwatorka ::: Nie wiem co Cię tu przeraziło 2 wypowiedzi (@ orient i @ Kasik )choć ten ostatni ma dużo racji ob to urząd zobowiązał się w umowie do sprzątania SPP, może to się poprawi jeśli dojdzie do skutku przejęcia strefy przez ZUK.Czy myślisz że uczestnikami tych opisanych w artykule i przez @ mordka libacji są ludzie starzy czy młodzi? na koniec piszesz” Nie chcemy myśleć tak jak wy, chcemy szczerze i otwarcie tworzyć dla siebie przyszłość z ludźmi, którzy potrafią działać i myśleć kreatywnie. Pomyślcie o nas i o naszej przyszłości. Nie proście nas o to, byśmy zaczęli myśleć jak wy bo z pewnością tego nie zrobimy”. Nikt młodym nie narzuca myślenia, kto wam zabrania działać, wykażcie się tym wszystkim o czym piszesz( a tego nie widać np. na sesjach, debatach i różnych innych działaniach poza nielicznymi) w imieniu wszystkich młodych.

Skomentuj