Jaseł;ka w MOK - stream
Redakcja GMP | poniedziałek, 12 Sty, 2015 | komentarzy 26

Tyłem do burmistrza

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Mosinie po raz pierwszy władza wykonawcza zasiadła obok stołu władzy ustawodawczej. Burmistrz, zastępca, skarbnik i sekretarz gminy uczestniczyli w obradach Rady Miejskiej nie, jak zazwyczaj przy jednym, dużym stole obrad, lecz oddzielnie przy małym stoliku. Wzbudziło to zdziwienie nie tylko radnych, ale także mieszkańców obserwujących obrady i przyzwyczajonych do innego układu.

Organizująca obrady przewodnicząca Rady, Małgorzata Kaptur wyraziła zadowolenie z nowego porządku na sali, jednak w punkcie wnioski i zapytania radnych Wiesława Mania dość ostro skrytykowała nowy stan rzeczy. Stwierdziła, że nie chce siedzieć tyłem do burmistrza podczas obrad:

– Nie wyobrażam sobie, żeby burmistrz przemawiał do moich pleców, powiedziała radna. – Nie mogę się bez przerwy odwracać…

Nie wiadomo, czy jest to już stały porządek obrad, czy jednak zostanie przywrócony poprzedni. Warto dodać, że w Puszczykowie radni i burmistrz nadal obradują przy wspólnym stole. A może nowy porządek w Mosinie należy jakoś inaczej odczytać? Chyba nie chodzi o spektakularny rozdział władzy ustawodawczej od wykonawczej, bo czemu miałoby to służyć?

Tyłem do burmistrza - sesja rady miejskiej w Mosinie

Tyłem do burmistrza – sesja rady miejskiej w Mosinie

sesja rady miejskiej

sesja rady miejskiej

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.1/10 (Głosujących: 43)
Tyłem do burmistrza, 9.1 out of 10 based on 43 ratings

Napisano przez Redakcja GMP Posted in Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Komentarze (26)

  • Łukasz Kasprowicz-radny
    niedziela, 11 Sty, 2015, 13:46:47 |

    A co na taki rozdział władzy wykonawczej od uchwałodawczej sądzi pan burmistrz i jego zastępca? Jakoś nie zamieściła pani redaktor negatywnej opinii władzy wykonawczej w tym zakresie. Przypominam, że sytuacja kiedy PRM był Waldemar Waligórski, a siedząca obok niego burmistrz Zofia Springer, co sesję go poszczurchiwała kopała pod stołem , indagowała. Wyglądało to dość żałośnie. Czy do takiej sytuacji mamy doprowadzić w tej kadencji pani redaktor? Może jest pani zainteresowanma powrotem do wypaczenia idei samorządowej i rozdziału władzy wykonawczej i uchwałodawczej jak to miało miejsce w kadencji 2010-2014?

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: -8 (Głosujących: 16)
    • Doman
      niedziela, 11 Sty, 2015, 16:07:34 |

      Daj Pan robić kobiecie dziennikarstwo, bo to teraz jedyne wiarygodne źródło informacji w Mosinie i przedstawianie sprawy z innej perspektywy. Pisze jak pisze, ma prawo się Wam sprzeciwić, wielu się to podoba innym nie, ale jeszcze nie słyszałem choćby o jednym kłamstwie z jej strony w przeciewieństwie do Pana. Podoba mi się też, że nie daje się wciągnąć do Pańskiego poziomu i nie daje się wszechobecnym zaczepkom jakie na wszystkich Waszych tubach propagandowych można odnaleźć.

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: +13 (Głosujących: 17)
      • Łukasz Kasprowicz- radny
        niedziela, 11 Sty, 2015, 18:52:52 |

        A co ma mi się do przeciwstawiania. Mi to nie przeszkadza jak siedzimy. zresztą przewodnicząca Kaptur zapowiedziała, że na następnej sesji będzie inaczej.Poza tym nie słyszałem żeby burmistrz Ryś albo jego zastępca Mieloch skarżyli się na takie rozsadzenie…

        VA:F [1.9.22_1171]
        Popularność: -7 (Głosujących: 13)
  • mieszkaniec
    niedziela, 11 Sty, 2015, 15:08:00 |

    Faktycznie, lepiej przedstawić punkt widzenia stron, niż komentować bez przedstawienia tegoż. Zawsze będzie pani posądzana o tendencyjność.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: -7 (Głosujących: 13)
  • Mar
    niedziela, 11 Sty, 2015, 15:23:13 |

    Przecież sam trąbiłeś Łukaszku, że opozycja jest potrzebna, a jak jest jedna osoba, która pisze coś z innego punktu widzenia musi być przez ciebie tak piętnowana. Dziennikarz i radny – w obu przypadkach jesteś człowieku żałosny.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +8 (Głosujących: 14)
    • Łukasz Kasprowicz- radny
      niedziela, 11 Sty, 2015, 18:54:26 |

      A co ma art red. Bylczyńskiej z moim stwierdzeniem o potrzebie istnienia opozycji w Radzie?

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: -6 (Głosujących: 12)
  • Gość
    niedziela, 11 Sty, 2015, 15:24:47 |

    a mi się podoba, że redaktor przedstawia sprawy z innej perspektywy co jak widać mosińską klike w oczy kole :)

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +10 (Głosujących: 12)
    • Łukasz Kasprowicz- radny
      niedziela, 11 Sty, 2015, 18:56:09 |

      Klikę to było widać gdy PRM był Waligórski i dał się poszturchiwać i indagować p. Springer, która obok niego siedziała i dawała mu instrukcje.

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: -4 (Głosujących: 14)
      • Gość
        niedziela, 11 Sty, 2015, 19:53:12 |

        chłopie ciągle żyjesz springer… nie umiesz funkcjonować bez dokopywania jej ciągle. weź się do roboty nieudaczniku, są ważniejsze rzeczy niż Twoje osobiste rozterki z tą panią! luju

        VA:F [1.9.22_1171]
        Popularność: +7 (Głosujących: 15)
        • Łukasz Kasprowicz- radny
          niedziela, 11 Sty, 2015, 20:43:12 |

          fiu, fiu. Cóż za poziom frustracji.. Dlaczego?

          VA:F [1.9.22_1171]
          Popularność: -1 (Głosujących: 9)
          • Gość
            niedziela, 11 Sty, 2015, 20:51:35 |

            coś nie tak z głową?

            VA:F [1.9.22_1171]
            Popularność: 0 (Głosujących: 4)
          • Gość
            niedziela, 11 Sty, 2015, 20:52:35 |

            oO | # Prosimy nie karmić trolla!
            Też polecam.

            VA:F [1.9.22_1171]
            Popularność: +5 (Głosujących: 11)
  • kraku
    niedziela, 11 Sty, 2015, 16:04:49 |

    Nie dość, że sam Kasprowicz, że względu na pełnione funkcje i z czystej przyzwoitości nie powinien się w ogóle wypowiadać, to jeszcze swojego szczekacza (mieszkańca) wpuścił.
    To widać, że redaktor GMP jest teraz celem ataków świty Kasprowicza, ale nie wiem czemu to podkreślają w każdym możliwym miejscu.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +8 (Głosujących: 16)
    • Łukasz Kasprowicz- radny
      niedziela, 11 Sty, 2015, 18:59:35 |

      Nie wiem o jakich atakach mówisz. Kto i gdzie ją atakuje. Wypowiedziałem się tylko

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: -5 (Głosujących: 9)
  • Marian
    niedziela, 11 Sty, 2015, 16:08:23 |

    Dostawcie tam Kasprowiczowi taboret, żeby się nie czuł odtrącony, bidula :-)

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +3 (Głosujących: 7)
  • emka
    niedziela, 11 Sty, 2015, 19:42:14 |

    Może zajmie się Pan przyszłością Gminy Panie Łukaszu, a nie roztrząsa Pan cały czas to co było. Doprawdy jest to już nudne.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +6 (Głosujących: 14)
  • oO
    niedziela, 11 Sty, 2015, 19:43:45 |

    Prosimy nie karmić trolla!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +4 (Głosujących: 10)
  • fan azciworpsaK
    poniedziałek, 12 Sty, 2015, 15:59:42 |

    ten pan szuka zaczepki, szuka i kopie. Kopie, gryzie i jaki to on mądry. Postawmy mu pomnik pod jedynie słusznym hasłem – zwierze parzystokopytne w ataku.Trochę sztuki, ale za to jaka wyrazistość i głębia ha ha ha

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +1 (Głosujących: 5)
  • ada
    poniedziałek, 12 Sty, 2015, 16:58:03 |

    Proszę o informację kiedy winni zmienić się urzędnicy w UM Mosina, czy brak zmian oznacza dotychczasowe status quo?

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +3 (Głosujących: 5)
  • Krzysztof
    wtorek, 13 Sty, 2015, 22:15:50 |

    Nie da się ukryć, że wygląda to groteskowo, może ktoś miał dobre intencje ale pierwsze skojarzenia to ostracyzm i trąd… jeszcze nie zdążyli się pokłócić a już muszą mieć osobne stoliczki:) litości!!!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +6 (Głosujących: 10)
  • Łukasz Kasprowicz- radny
    wtorek, 13 Sty, 2015, 22:25:51 |

    groteskowo Krzysiu to wyglądał szturchany przez panią Zofię Waligórski- szef rady. Gdybyś Krzysiu wiedział i miał pojecie o tym jak powinien działać
    samorząd, oraz kto jest kim w gminie, nie plótłbyś andronów.Nikt się nie pokłócił, zmierzamy do normalności. Bez odbioru

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: -8 (Głosujących: 14)
  • Krzysztof
    wtorek, 13 Sty, 2015, 22:53:29 |

    Szanowny Panie radny, to nie wygląda na normalność, wygląda skrajnie beznadziejnie. Rozdział władzy to nie osobne stoliczki jak na marnej “rodzinnej” imprezie. Patrząc na to mam wrażenie, że to żałosne i tyle. Jak ktoś nie chce być kopany przez burmistrza to sobie może usiąść kawałek dalej przecież. Panie radny, proszę szanować swoich wyborców – nie używam pseudonimu tylko prawdziwego imienia a za zdrobnieniami nie przepadam.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +10 (Głosujących: 12)
    • fan azciworpsaK
      czwartek, 15 Sty, 2015, 20:06:00 |

      Panie Krzysztofie, przecież po Łukaszku to za wiele nie można się spodziewać. On nie rozumie! Nie zauważył Pan, że on taki trochę jest “nie kumaty” i nie zna pojęcia wspólnej pracy. Za to UWIELBIA kłótnie i rozłamy. Co sie dziwić, gazeta mu zaraz zbankrutuje. Jako obecnie jedynie słuszną i poprawną politycznie wszyscy przestana czytać – będzie zupełnie jak z Merkuriuszem.Podzielam Pana zdanie co do dziwnych ustawień, przestawianych stoliczków. Prawie jak zabawa dzieci na podwórku.Czyżby władza zaczynała promieniować w głowach? Smutne!

      VA:F [1.9.22_1171]
      Popularność: +2 (Głosujących: 8)
  • wiórecki
    piątek, 16 Sty, 2015, 9:42:52 |

    “Entliczek-pętliczek, czerwony stoliczek,
    A na tym stoliczku pleciony koszyczek …”
    A dalej to już konfrontacja jabłka z befsztykiem – jak ta dyskusja.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: 0 (Głosujących: 4)
  • Gość
    piątek, 16 Sty, 2015, 11:36:23 |

    Niektórym to wszystko przeszkadza, wiórecki jak się nie podoba to siedź cicho zamiast takie typowe dla siebie farmazony wypisywać.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: 0 (Głosujących: 4)
  • wiórecki
    piątek, 16 Sty, 2015, 13:48:03 |

    Anonim – te farmazony to Jan Brzechwa napisał – znasz takiego?

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: 0 (Głosujących: 4)