Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | wtorek, 24 lis, 2015 |

Uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie udowadniają, że warto wiedzieć więcej …

Uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie po raz kolejny udowadniają, że warto wiedzieć więcej. „Lekcje z ZUS” to pilotażowy program edukacyjny, w którym w roku szkolnym 2015/2016 bierze udział ZSR w Grzybnie. Projekt ma pomóc uczniom w podjęciu ważnych życiowych decyzji po zakończeniu edukacji.

W przystępny sposób zapoznaje ich z prawami i obowiązkami wynikającymi z tytułu zatrudnienia lub założenia własnej firmy. Uczniowie dowiadują się również m.in., czym są ubezpieczenia społeczne, jakie konsekwencje pociąga za sobą praca „na czarno”, jakie świadczenia wypłacane są osobom ubezpieczonym oraz na czym polega reforma emerytalna. Zdobytą wiedzę uczniowie w dniu 16 listopada br. wykorzystali podczas organizowanego przez ZUS ogólnopolskiego Konkursu zatytułowanego „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Spośród 26 uczniów biorących udział w konkursie – na maksymalnie 20 możliwych do zdobycia punktów –  najwyższą ich  ilość zdobyli uczniowie: Daria Buchert 17 pkt., Łukasz Nowak 16 pkt. i Michał Bocian 12 pkt. Gratulujemy! Do 18 grudnia 2015 roku Komitety Wojewódzkie ogłoszą listę zespołów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 14 marca 2016 roku.

Roman Krysztofiak

Uczniowie zespolu 2 (Custom)

uczniowie zespołu 3 (Custom)

Uczniowie zespołu szkół (Custom)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj