Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | sobota, 21 mar, 2015 |

W karnawale same bale – jak można figlować z małpkami

„Podróż do Afryki – spotkanie z Murzynkiem Bambo” – taki tytuł nosił balik karnawałowy, który odbył się w Przedszkolu Nr 3 Integracyjnym w Mosinie (dla dzieci z przedszkola przed południem i po południu dla chętnych spoza placówki).

Wyjątkowy wystrój sali od razu wprowadził uczestników balu w atmosferę zachęcającą do zabawy z Murzynkiem Bambo i innymi mieszkańcami Afryki. Poprzez udział w licznych zabawach i konkursach poznaliśmy zwyczaje i życie jej mieszkańców. Murzynek Bambo nauczył dzieci afrykańskiego przywitania i pokazał, jak można figlować z małpkami. Dzieci spróbowały swoich sił w przeciąganiu liny, wsłuchały się w odgłosy dżungli i naśladowały afrykańskie zwierzęta. Degustowały egzotyczne owoce – rozwiązując smakowe zagadki. Dużą radość sprawił dzieciom i obserwującym rodzicom „Arbuzowy taniec z balonem”. Na zakończenie balu dzieci odpoczywając oglądały krótką bajkę pt. „Podróże Bolka i Lolka dookoła świata”.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Jerzemu Wiśniewskiemu za muzyczną oprawę baliku. Dochód z imprezy został przeznaczony na rehabilitację Gabrysi Nieckarz.

Lidia Szulakiewicz

można figlować

można figlować

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.4/10 (Głosujących: 7)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo