T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | sobota, 21 mar, 2015 |

W karnawale same bale – jak można figlować z małpkami

„Podróż do Afryki – spotkanie z Murzynkiem Bambo” – taki tytuł nosił balik karnawałowy, który odbył się w Przedszkolu Nr 3 Integracyjnym w Mosinie (dla dzieci z przedszkola przed południem i po południu dla chętnych spoza placówki).

Wyjątkowy wystrój sali od razu wprowadził uczestników balu w atmosferę zachęcającą do zabawy z Murzynkiem Bambo i innymi mieszkańcami Afryki. Poprzez udział w licznych zabawach i konkursach poznaliśmy zwyczaje i życie jej mieszkańców. Murzynek Bambo nauczył dzieci afrykańskiego przywitania i pokazał, jak można figlować z małpkami. Dzieci spróbowały swoich sił w przeciąganiu liny, wsłuchały się w odgłosy dżungli i naśladowały afrykańskie zwierzęta. Degustowały egzotyczne owoce – rozwiązując smakowe zagadki. Dużą radość sprawił dzieciom i obserwującym rodzicom „Arbuzowy taniec z balonem”. Na zakończenie balu dzieci odpoczywając oglądały krótką bajkę pt. „Podróże Bolka i Lolka dookoła świata”.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Jerzemu Wiśniewskiemu za muzyczną oprawę baliku. Dochód z imprezy został przeznaczony na rehabilitację Gabrysi Nieckarz.

Lidia Szulakiewicz

można figlować

można figlować

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj