Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Czytelnicy GMP | piątek, 2 sty, 2015 |

Lewobrzeżna czy prawobrzeżna – w której części Warszawy mieszka się najlepiej?

Warszawski rynek mieszkaniowy kwitnie w dalszym ciągu, co widać po ilości nowych osiedli budowanych w stolicy. Warto przyjrzeć się sytuacji nieco dokładniej i wybrać lokalizacje, które są najbardziej komfortowe w kontekście przeprowadzki do własnego mieszkania.

Warszawa kopalnią złota na rynku pierwotnym

Od pewnego czasu znów zarysował się wyraźny boom mieszkaniowy, który można porównać do trendu sprzed kilku lat. Z roku na roku wzrasta liczba zarówno wydawanych pozwoleń na budowę nowych inwestycji, jak i mieszkań oddawanych już do użytku. Jak podaje GUS, w samej tylko Warszawie liczba pozwoleń uzyskanych przez deweloperów w pierwszych trzech kwartałach 2014 roku była większa o około 40 % niż w analogicznym okresie w roku poprzednim. Duży udział w tym zjawisku mają sami nabywcy, którzy wciąż chętnie zaciągają kredyty na kupno mieszkania. Wizja posiadania nieruchomości w największym mieście kraju zachęca młodych ludzi do takich decyzji. Również kroki podejmowane przez rząd są swoistym motywatorem do nabywania mieszkań na rynku pierwotnym, czego przykładem jest program „Mieszkanie dla Młodych”, pozwalający na uzyskanie preferencyjnych warunków zakupu osobom do 35. roku życia. W chwili obecnej nic nie wskazuje na spowolnienie działań deweloperów w tej materii, jak i na zmniejszenie zainteresowania nowymi mieszkaniami przez kredytobiorców.

„Na lewo most, na prawo most…”

Pomimo coraz lepszego rozplanowania przestrzennego i stałego rozwoju miasta pod każdym względem, wciąż można dostrzec podział Warszawy na lewy i prawy brzeg. Trudno porównać ze sobą zieloną Białołękę i nowoczesny Mokotów, czy klimatyczną Pragę z malowniczymi Bielanami. Jednak życie po jednej bądź drugiej stronie Wisły wiąże się z pewnymi udogodnieniami lub ich brakiem. Z pewnością na pierwszy plan wysuwa się komunikacja. Metro po lewej stronie przebiega w zasadzie z północy na południe przez większą część miasta, natomiast na prawym brzegu są zaledwie dwie stacje. Powszechnie Warszawa lewobrzeżna uważana jest również za bezpieczniejszą. Tutaj także znajduje się zarówno historyczne, jak i administracyjne oraz kulturowe i biznesowe centrum miasta.

Co ciekawego na lewym brzegu?

W części miasta położonej na wschodnim brzegu Wisły najwięcej nowych inwestycji budowanych jest na Ursynowie, Wilanowie, Żoliborzu i Białołęce. Szczególną popularnością cieszą się te będące skomunikowane z centrum miasta za pomocą linii metra. Jednym z wyróżniających się osiedli jest Bielany Residence. Transport publiczny pozwala na szybkie przemieszczenie się na drugi koniec miasta – i nie jest to jedyny atut tej lokalizacji. Liczne tereny zielone, ścieżki rowerowe i parki pozwolą na bliskie obcowanie z naturą i stworzą możliwość uprawiania różnych sportów. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, na terenie osiedla znajduje się całodobowa recepcja oraz wyszkolona ochrona. Aby zapewnić pełnię komfortu i kojącą ciszę, na każdej kondygnacji znajduje się nie więcej niż 5 apartamentów. Wysoki standard wykończenia według doskonale przygotowanych projektów sprawia, iż jest to miejsce wyjątkowe na mapie Warszawy.

Warszawski rynek mieszkaniowy

Warszawski rynek mieszkaniowy

Wybór należy do nabywcy

Ostateczna decyzja pozostaje oczywiście indywidualnym wyborem samego zainteresowanego. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, która strona Warszawy stwarza lepsze warunki do rozpoczęcia życia we własnym metrażu. Choć walory takie jak sprawna komunikacja czy większa liczba miejsc pracy przemawia za lewym brzegiem, czynnikiem determinującym decyzję jest konkretna inwestycja. Powinna gwarantować ona wysoką jakość i komfort życia oraz odpowiadać na potrzeby potencjalnego nabywcy.

Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj