Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | wtorek, 27 paź, 2015 |

Wigilia firmowa – dlaczego należy o niej pomyśleć już teraz?

Wigilia firmowa należy do jednych z bardziej lubianych imprez pracowniczych. W organizowaniu tego eventu kluczowe są terminy – szczególnie, jeśli wigilia nie odbywa się w siedzibie firmy. Im wcześniej pomyślimy o wigilii firmowej, tym większą będziemy mieli pewność, że odbędzie się ona w interesującej nas restauracji lub innym miejscu, w wybranym przez nas terminie. Najbliższe dni to zatem wręcz idealny czas, by zabrać się za organizację świątecznego spotkania dla pracowników.

Jeśli nie dysponujemy w firmie odpowiednio dużą salą, konieczne jest zarezerwowanie restauracji, najlepiej w okolicach firmy. Sporo przedsiębiorstw celowo przenosi wigilię firmową poza biuro, bo inne, bardziej świąteczne otoczenie bardziej koresponduje z charakterem tego święta.

Gdzie i kiedy?

Sala konferencyjna wymaga z reguły sporych zmian. Oczywiście firmy cateringowe bez problemu dostarczą okrągłe stoły różnych rozmiarów, świąteczne obrusy, zastawę, kwiaty, czy pomogą w przygotowaniu świątecznej scenografii. Zakładowe wigilie mają swój urok, ale zaproszenie do restauracji ma dla pracowników dodatkową wartość.

Jeśli tylko ustalimy miejsce i termin, jak najszybciej wyślijmy zaproszenia do pracowników. Najszybciej i najwygodniej jest wysłać je mailem, ale inną wartość mają wydrukowane okolicznościowe zaproszenia osobiście podpisane przez szefa, czy właściciela firmy– mówi Marta Sznura z Agencji Eventowej Trygon Imprezy, specjalizującej się w organizacji imprez firmowych.

Nie organizujemy wigilii firmowej w ostatnim tygodniu przed świętami. Większość z nas jest wtedy pochłonięta domowymi przygotowaniami i zamiast cieszyć się firmowymi atrakcjami, pracownicy będą nerwowo patrzeć na zegarek i odliczać czas do wyjścia. Idealny termin to początek grudnia. Nie ma jeszcze przedświątecznej gonitwy, a gwiazdkowo przystrojone wystawy, kolędy w radio i telewizji powoli wprawiają nas w radosny nastrój. Pamiętajmy również o tym, że środek tygodnia nie jest dobrym pomysłem. Lepiej zatem zorganizować spotkanie w piątek niż w środę.

trygon (Custom)

Świąteczne upominki

Z reguły spotkanie wigilijne to okazja to przekazania pracownikom okolicznościowych drobiazgów. Jeśli chcemy wręczyć coś oryginalnego, to wyszukanie niebanalnych bożonarodzeniowych gadżetów zajmie nam trochę czasu. Trzeba też mieć na uwadze, że większe ilości prezentów muszą być zamawiane wcześniej. Boże Narodzenie dla większości firm szczyt sezonu, więc terminy produkcji też mogą być dłuższe niż zazwyczaj. Co się sprawdza? Na pewno przydadzą się kosze ze świątecznymi specjałami, wino, słodycze, artystyczne stroiki, czy bombki. Tę kwestię można również powierzyć firmie eventowej. – dodaje Marta Sznura.

A może nieklasycznie?

Coraz bardziej popularne są wigilie nieklasyczne – a zatem inne niż te spędzone przy suto zastawionym stole. Wiele firm nawet podczas tego wyjątkowego spotkania stawia na integrację i łączy event z zabawami z zakresu team buildingu. I tutaj warto zwrócić się do profesjonalistów, którzy przygotują nie tylko scenariusz, ale i wszelkie potrzebne rekwizyty. Będą oni również czuwać nad odpowiednim przebiegiem spotkania. Ogromną popularnością cieszą się eventy w plenerze – zorganizowane np. na zasadzie gry miejskiej czy kuligu i ogniska. Są nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale również spełniają cele związane z szeroko pojęta integracją pracowników. Poza tym są nieszablonowe i czasami wręcz pobudzają do kreatywnego myślenia. – mówi Marta Sznura (trygon.pl)

Wigilia firmowa – jak się przygotować?

Czy spotkanie firmowe wymaga jakiejś specjalnej oprawy lub programu? Na pewno nie powinno na nim zabraknąć krótkiego wystąpienia szefów firmy i życzeń dla załogi. Wiele firm wykorzystuje wigilię firmową na krótkie podsumowanie roku i przekazanie słów motywacji na kolejny rok. Nie jest to jednak czas i miejsce na długie prezentacje o celach i planach. Bardziej stosowna jest krótka okolicznościowa mowa. Miłą i często spotykaną praktyką jest jednak wręczanie dyplomów, nagród, czy okolicznościowych wyróżnień.

Wigilia firmowa to doskonała okazja na spotkanie się ze wszystkimi pracownikami i podsumowanie roku. Warto zatem zadbać o jej wyjątkowa oprawę i tym samym poprawić panujące nastroje – przecież końcówka roku to okres wzmożonej pracy i domykania wielu ważnych projektów. Przełom października i listopada to wręcz idealny czas na planowanie takiego eventu – w restauracjach są jeszcze miejsca, a firmy eventowe mają wolne terminy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.0/10 (Głosujących: 10)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo