Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 19 mar, 2015 | komentarze 2

Wspólna praca dla Puszczykowa

W tym roku mija 25 lat od pierwszych wyborów samorządowych w wolnej Polsce. Dzięki temu obywatele mają bezpośredni wpływ na życie miasta. W ostatnich wyborach został znacznie odświeżony skład Rady Miasta Puszczykowa. Chciałbym, żeby  w tej nowej Radzie zapanował wzajemny szacunek, chęć do wspólnej pracy oraz dalszego działania na rzecz mieszkańców.

Puszczykowo jest miastem wyjątkowym, położonym w otoczeniu Wielkopolskiego Parku Narodowego, pełnym zieleni i domów jednorodzinnych. Jednak, żeby zwiększyć komfort życia  należy nadal czynić nakłady w infrastrukturę dróg i chodników, oświatę oraz kulturę. Dalsze inwestycje mogą przyczynić się do sprowadzenia nowych mieszkańców oraz inwestorów do Puszczykowa, co na pewno zwiększy wpływy do miejskiej kasy.

radni Rady Miejskiej w Puszczykowie zostali zaprzysiężeni

radni Rady Miejskiej w Puszczykowie zostali zaprzysiężeni

Bardzo się cieszę z tego, że w tym roku będą zrealizowane ulice Bałtycka, Grunwaldzka, Kochanowskiego i Kasztanowa. Mieszkańcy ulicy Mazurskiej i Dworcowej mogą korzystać z nowego odwodnienia. Wybudowana zostanie również oczekiwana od wielu lat ścieżka rowerowa na ulicy 3 Maja. W Szkole Podstawowej nr 2 będą kontynuowane prace nad modernizacją instalacji elektrycznej oraz rozbudową obiektu, co na pewno zwiększy poziom bezpieczeństwa dzieci oraz zapewni lepszy komfort nauki.

Jedną z podstawowych inwestycji w nowej kadencji władz miejskich powinny być łącza szerokopasmowego internetu. Uważam, że rozwój takiej sieci należy maksymalnie przyspieszyć. Etapy rozbudowy powinny być przedstawione mieszkańcom Puszczykowa, tak żeby wiedzieli, kiedy na ich ulicy zagoszczą nowe łącza. Internet jest podstawą nowoczesnej gospodarki, z którego korzystają praktycznie wszyscy. Mieszkańcy – w moim odczuciu – powinni mieć dostęp do szybkich i tanich łączy internetowych. Dlatego ten temat będę poruszał na posiedzeniach Rady Miasta.

Bardzo dziękuję za wszystkie kierowane do mnie uwagi, prośby i przemyślenia mieszkańców. Jestem stale do dyspozycji pod numerem telefonicznym 508 467 405 oraz pod adresem poczty elektronicznej krzyzanskimaciej@gmail.com. Zapraszam na moje dyżury do Urzędu Miasta.

Wiceprzewodniczący Komisji Rozwoju

Maciej Krzyżański

Puszczykowo mapa

Puszczykowo mapa

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • puszczykowianka
    piątek, 20 mar, 2015, 7:41:57 |

    Internet szerokopasmowy to INEA?

  • Gość
    sobota, 21 mar, 2015, 21:47:21 |

    hahaha!

Skomentuj