Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 10 kwi, 2015 |

XII Otwarty Turniej Wiosny Formacji Tanecznych i Solistów

25 kwietnia hala sportowa OSiR po raz kolejny będzie gościć u siebie tancerzy z terenów całej Polski w ramach XII Otwartego Turnieju Wiosny Formacji Tanecznych i Solistów. Wydarzenie ma na celu propagowanie form tanecznych wśród dzieci i młodzieży, konfrontację dorobku artystycznego oraz wymianę doświadczeń i pomysłów z zakresu tańca.

Uczestnicy będą rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: Dzieci w wieku do 11 lat (rocznik 2004 i młodsze), Juniorzy w wieku od 12 do 15 lat (rocznik 2000-2003), Młodzież w wieku powyżej 15 lat (rocznik 1999 i starsi) oraz trzech kategoriach tanecznych: taneczne formy kultury ulicznej, formy klasyczne oraz inne formy taneczne. Oprócz występów formacji widzowie będą mogli oglądać zmagania solistów. Impreza skupia wokół siebie ok. 500-600 uczestników oraz widzów. W turnieju bierze udział wiele znanych i liczących się na scenie tanecznej zespołów.

W tym roku skład naszego jury przedstawia się następująco:

Abby Aouragh – Pochodzi z Maroko. Przez wiele lat mieszkał w Niemczech, obecnie w Polsce. Z tańcem związany jest od najmłodszych lat. W wieku 20 lat podjął pracę jako dyplomowany instruktor tańca i fitness (DFAV Licence A+B). Od tej chwili jego życie nabrało tempa – występował jako choreograf i tancerz z Fragma, DJ Bobo, Jeanette Biedermann, Infernal, No Angels i Dani Minogue. Pracował przy największych niemieckich produkcjach telewizyjnych m.in. Thomas Gottschalk, Bravo Supershow, Top of the Pops, Arabella, Markus Schenkenberg, The Dome, Club Rotation, współpracował  ze  stacjami Viva, MTV i wieloma innymi. W świecie tańca nazywany „power machine”. Od wielu lat pracuje jako nauczyciel tańca, choreograf i prezenter w Niemczech i Polsce. Uważany przez młodzież za jednego z najbardziej energetyzujących, pozytywnie motywujących pedagogów. Potrafi wydobyć z tańca to, co najlepsze, a z tancerzy pokłady siły, których istnienia sami nie przeczuwają. Występuje również na największych konwencjach fitness i dance we Włoszech, Hiszpanii, Francji oraz Niemczech. Specjalizuje się w MTV Style, Dancehall, Hip Hop, Lyrical Hip Hop i House.

Filip Czeszyk – Absolwent Wydziału Estradowego Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu i Wychowania Muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej imienia Tadeusza Kotarbińskiego w Zielonej Górze. W latach 1996 – 2004 zatrudniony na stanowisku asystenta na Specjalności Artystycznej Taniec w zakładzie Pedagogiki Kulturalno-Oświatowej na wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Pracował również jako główny specjalista do spraw tańca w regionalnym Centrum Animacji Kultury w latach 2005-2007. Jego prace kwalifikowane są w ścisłej czołówce największych tanecznych imprez w kraju i za granicą. Grupa Spoko, którą stworzył w 1994 roku, to wielokrotni mistrzowie Polski i vice-mistrzowie świata w tańcu hip hop, uczestnicy Mistrzostw Świata Hip Hop International w Las Vegas. Współpracował z największymi stacjami telewizyjnymi TVP 1, TVP 2, TVN, POLSAT, DISNEY XD, ESKA TV oraz stacjami radiowymi Radio ESKA, Radio Zet. Nadzorował przygotowaną przez choreografów i tancerzy grupy Spoko – oprawę choreograficzną gali Eska Music Awards 2012, 2013, 2014 roku. Stworzył wiele choreografii do tanecznych programów telewizyjnych You Can Dance, Mam Talent. Był jurorem w programie Got To Dance emitowanym na antenie Polsatu. Prowadził warsztaty taneczne w Polsce, Hiszpanii, Portugalii na Ukrainie i w Rosji. Od 1994 roku prowadzi jedną z największych w kraju szkół tańca –  studio tańca Spoko Family, w którym kształci się ponad 400 tancerzy. Studio realizuje ponad 3000 godzin dydaktycznych rocznie dla dzieci młodzieży i dorosłych. Ma swoje siedziby w Zielonej Górze, Żarach, Nowej Soli, Wolsztynie.

Paulina Trzewikowska – Knieć – doktor nauk humanistycznych. Uważana za jedną z najzdolniejszych twórczyń tańca współczesnego swojego pokolenia. Specjalista z dziedziny estetyki tańca. Wykładowca i pedagog tańca, animator kultury. Choreograf Polskiego Teatru Tańca.

Witek „VitoWS” Ostynowicz: 32-letni raper i beatboxer. Finalista WBW (Mistrzostw Polski) we freestyle’u i beatbox’się. Były tancerz breakdance i komandos zwiadu. Obecny Żołnierz Wojska Polskiego. Uczestnik Bitwy na Głosy, w której zajął 3 miejsce w drużynie Meza. Koncertował z takimi gwiazdami jak Sylwia Grzeszczak, Kasia Wilk Ascetoholix. Obecnie współpracuje z Mezem.

Zapraszamy wszystkich 25 kwietnia o godz. 10:00 na uroczyste otwarcie. Wstęp wolny. Szczegółowy program na stronie www.osirmosina.pl oraz na FB. (osir)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj