T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Czytelnicy GMP | poniedziałek, 23 lut, 2015 | komentarze 2

Zastosowanie zbiorników betonowych

Zbiorniki betonowe wbrew pozorom posiadają szereg funkcji i zastosowań w prywatnym użytkowaniu. Jak się one przedstawiają?

Czołową funkcją szamb betonowych jest odbudowa urządzeń separatorów i przepompowni ścieków. Aby przebiegła sprawnie i prawidłowo, należy mieć na uwadze przede wszystkim szczelność i sztywność zbiornika. Nie mniej istotną kwestią jest również prostota zamontowania wyposażenia. Z powyższych względów wybór betonu na materiał, z którego zostanie wykonany zbiornik jest najlepszym z możliwych -można w nim wiercić, ciąć i montować urządzenia bez ryzyka zniszczenia albo osłabienia budowy zbiornika.

Kolejnym zastosowaniem zbiornika betonowego jest wykorzystanie na osadniki, piaskowniki i odszlamiacze. W takim wypadku ogromne znaczenie ma pojemność i łatwość w czyszczeniu. Taki zbiornik jednak można bezproblemowo umyć za pomocą koparki, a użycie solidnych, wytrzymałych uchwytów w płytach pokrywowych pozwala na tak samo łatwe otwieranie oraz zamykanie zbiornika.

zbiorniki betonowe

zbiorniki betonowe

Prawdopodobnie najpowszechniejszą rolą, w której idealnie spełnią się zbiorniki betonowe jest wykorzystanie w postaci szamb i zbiorników na gnojowicę. Taki sposób też cechuje się prostym montażem, dużą pojemnością zbiornika, a nawet możliwością łączenia kilku zbiorników, co nieporównywalnie ułatwia gromadzenie i gospodarowanie uciążliwych ścieków bytowych z domów znajdujących się na terenach nieobjętych kanalizacją. To samo tyczy się zresztą gnojowicy z gospodarstw hodowlanych o rozmaitej wielkości – solidne, szczelne zbiorniki z betonu nie pozwalają na skażenie nią ziemi i wód gruntowych.

Z biegiem czasu, dla niektórych rodzin konieczne stało się zbieranie wody deszczowej w celu jej ponownego użycia, np. w pracach porządkowych. Z racji zastosowanego materiału jakim jest beton, taki zbiornik nie sprawia problemu z umiejscowieniem, a jego kolejną zaletą jest bez wątpienia możność zastosowania go na terenach zagrożonych wylaniem wód gruntowych – dzięki swojej konstrukcji zbiornik nie wypłynie.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Kamal-Bet – liderem w produkcji szamb betonowych najwyższej jakości.

Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Wasze komentarze (2)

 • I tak usuną
  środa, 25 lut, 2015, 22:12:50 |

  R E K L A M A !!!
  Ile za to kasujecie !!!

 • z1
  czwartek, 26 lut, 2015, 9:48:30 |

  I co w związku z tym? przecież to nie wolontariat

Skomentuj