Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 10 kwi, 2015 |

Zostań Wolontariuszem przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mosinie

Od grudnia 2014 r. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie działa Zespół Wolontariusza, zrzeszający obecnie 15 członków. Wolontariat ma za zadanie wykształcić w młodych ludziach odpowiedzialność za podejmowane decyzje oraz pomóc w uzyskaniu doświadczenia zawodowego.

Poprzez działania w zespole uczymy się pracy w grupie, realizujemy swoje pomysły i ambicje oraz poznajemy swoje możliwości. Młodzież gimnazjalna może uzyskać dodatkowe punkty do szkoły średniej, a dorośli wpisać działalność w swoje CV. Praca w wolontariacie, mimo że bezpłatna, daje dużo satysfakcji z udzielania pomocy innym. Młodzież uczy się jak wiele wysiłku należy włożyć w organizację określonej imprezy. Ma okazję nie tylko poznać ciekawych ludzi, ale również zaprezentować siebie.

Do tej pory jako Zespół udało się nam zorganizować Bieg Zimowy po Wielkopolskim Parku Narodowym w ramach WOŚP. Przed biegiem wolontariusze brali czynny udział w jego przygotowaniu. Odbyły się dwa spotkania informacyjne, w czasie których mieli okazję zapoznać się z organizacją biegu, przygotować pakiety startowe czy przedstawić swoje pomysły. W czasie imprezy byli odpowiedzialni za biuro zawodów, depozyt, przyjmowanie oświadczeń, wydawanie folii termicznych oraz wody, rozdawanie medali uczestnikom biegu. Ich pomoc została doceniona nie tylko przez organizatorów imprezy, ale również przez samych zawodników.

Przed nami kolejne imprezy, w czasie których wkład wolontariuszy oraz ich zaangażowanie będzie nam potrzebne, m.in. XII Otwarty Turniej Wiosny Formacji Tanecznych i Solistów, który odbędzie się 25.04.2015 r., Dni Mosiny czy Akcja Lato.

Szczegółowe informacje dotyczące Zespołu Wolontariusza znajdują się na stronie www.osirmosina.pl Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 13 lat. Zapraszamy do współpracy. (osir)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj