Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 31 paź, 2016 | komentarze 2

Apel policji przed dniem Wszystkich Świętych

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych publikujemy apel policji w Mosinie i Puszczykowie o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i cmentarzach.

Co roku 1 listopada większość z nas odwiedza cmentarze i groby swoich bliskich. W związku z tym uprasza się o szczególną uwagę i ostrożność na drogach i na terenie nekropolii. Prosimy także o zachowanie czujności ze względu na ryzyko dokonania kradzieży naszych torebek, dokumentów, gotówki.

Zmiany w Puszczykowie!

Tradycyjnie 1 listopada na ulicach przy puszczykowskim cmentarzu zostanie zmieniona organizacja ruchu. Zmiany wprowadzone zostaną w celu usprawnienia ruchu w pobliżu nekropolii. Dzięki nim m.in. wygospodarowane zostaną dodatkowe miejsca parkingowe.

Przypominamy kierowcom, aby w tym dniu zwracali uwagę na znaki drogowe i nie jeździli „na pamięć”. Tradycyjnie 1 listopada w rejonie cmentarza zorganizowane zostaną objazdy. Do godziny 16:00 ul. Poznańska, od ul. Wysokiej do ronda, będzie ulicą jednokierunkową. Podobnie jak ulice: Parkowa, Wydmowa, Przyszkolna.

Z ul. Poznańskiej z ruchu wyłączona zostanie część jezdni prowadząca w kierunku Poznania. Na wyłączonym z ruchu odcinku zorganizowany zostanie parking, który będzie czynny do godz. 16.00. Później zostanie tam przywrócony ruch. Dlatego kierowcy powinni odjechać z tego tymczasowego parkingu przed godz. 16:00.

Nie będzie można zatrzymywać się i parkować na ul. Przyszkolnej za parkingiem przy przedszkolu aż do ul. Piaskowej. Zmiana ta ma na celu umożliwienie kierowcom płynnego wyjazdu w kierunku Poznania i Mosiny. Straż Miejska prosi, aby kierowcy zwracali uwagę na oznaczenia zmieniające ruch oraz funkcjonariuszy kierujących ruchem.

Mieszkańców Puszczykowa, którzy mieszkają blisko i mogą dojść do cmentarza pieszo, proszę o zostawienie aut w domach. Proszę również kierowców, aby nie zastawiali swoimi pojazdami ul. Piaskowej, ponieważ tamtędy kursują autobusy komunikacji publicznej dowożące gości do puszczykowskiej nekropolii. Pozostawione samochody mogą więc zatarasować przejazd busom, a nawet go uniemożliwić – mówi Dariusz Borowski, komendant Straży Miejskiej w Puszczykowie.

Podobnie jak w ubiegłym roku, 1 listopada przed głównym wejściem na cmentarz zostanie wyznaczone miejsce, w które będzie można podjechać samochodem, aby podwieźć osoby starsze albo mające problemy z poruszaniem się. Nie będzie tam można jednak parkować, a tylko zatrzymać się w celu wysadzenia podwożonej osoby.

Wzorem lat ubiegłych strażnikom miejskim będą pomagać policjanci z Komisariatu Policji w Puszczykowie i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Puszczykowie.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Witek
    piątek, 28 paź, 2016, 23:26:04 |

    Warto o tym wspomnieć bo dużo ludzi o tym zapomina !

  • Jm
    wtorek, 1 lis, 2016, 19:02:30 |

    To jest wspaniały dzień. Moją tradycją jest udekorowanie Grobów najbliższych z rana a wieczorem spacer wśród zapalonych zniczy i przywracanie wspomnień o nich. I tutaj warto wspomnieć iż udostępnianie miejsca osobom starszym i schorowanym aby bez zbędnych problemów mogli odwiedzić swoich bliskich jest bardzo istotne. Szkoda że o tym zapomina się w większych miejscowościach.

Skomentuj