Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | niedziela, 18 wrz, 2016 |

Biznes pod ochroną, czyli ubezpieczenie dla sprzedawców samochodów

Sprzedawcy samochodów najbardziej obawiają się jednej rzeczy – uszkodzenia samochodu przeznaczonego na sprzedaż. Dotyczy to zarówno sprzedawców oferujących nowe pojazdy, jak i tych, którzy w swojej ofercie mają jedynie używane pojazdy, często nawet kilkunastoletnie. Jak uchronić się przed stratami związanymi z awarią samochodu czekającego na kupujących?

Koszty usunięcia szkód

Do uszkodzenia samochodu na sprzedaż może dojść w różnych sytuacjach. Najczęściej usterki pojawiają się, gdy samochód ogląda nieostrożny klient bądź gdy odbywa się jazda testowa. Ponadto do awarii może doprowadzić pracownik lub właściciel salonu samochodowego. Szkody w aucie na sprzedaż mogą być zarówno niewielkie, np. zarysowanie karoserii, jak i poważne, np. uszkodzenie silnika lub układu hamulcowego. O ile w pierwszym przypadku możliwe jest sprzedanie samochodu po niewielkim obniżeniu ceny, bez dokonywania naprawy, o tyle w drugim – sprzedaż może być problematyczna. Jeżeli poważna awaria nie zostanie usunięta, najprawdopodobniej nikt nie zdecyduje się na zakup uszkodzonego samochodu. Jeśli natomiast znajdzie się na niego kupiec, z pewnością będzie chciał nabyć auto za niską cenę, która nierzadko będzie stanowiła jedynie kilkanaście procent wartości początkowej pojazdu.

casablanca-1650772_960_720

Osoby zajmujące się sprzedażą samochodów powinny pamiętać, że koszty naprawy niewielkich usterek często okazują się dość wysokie. Za najprostsze naprawy mechanicy pobierają opłatę w wysokości 300-500 złotych. Jeśli naprawa ma obejmować wymianę silnika, usunięcie usterki z układu hamulcowego lub założenie nowego akumulatora, jej koszt może wzrosnąć nawet do kwoty 5-10 tysięcy złotych w zależności od dostępności części zamiennych, modelu samochodu i ilości napraw dodatkowych. W wielu przypadkach tak wysokie koszty usunięcia awarii sprawiają, że auto trafia na złom.

Gwarancja zysków

Aby sprzedający samochody miał pewność, że nie straci pieniędzy w razie uszkodzenia auta na sprzedaż, powinien sięgnąć po https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance traders insurance</a>. Dzięki tego typu polisie otrzyma gwarancję, że ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, gdy pojazd będzie wymagał naprawy. Odszkodowanie zostanie wypłacone bez względu na to, kto przyczyni się do uszkodzenia pojazdu. Ponadto ubezpieczenie zapewni wypłatę świadczenia w przypadku kradzieży samochodu. Ochrona w ramach motortrade insurance jest kierowana zarówno do sprzedawców posiadających własne salony samochodowe, jak i osób prywatnych, które dorabiają sprowadzając używane auta z zagranicy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.6/10 (Głosujących: 13)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo