Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Marta Mrowińska | poniedziałek, 19 wrz, 2016 | 1 Komentarz

„Czas na las” – kolejna edycja Forest Run za nami!

17 września br. odbył się kolejny już bieg pod nazwą Forest Run. Organizatorem było, jak co roku, Stowarzyszenie Poco Loco Adventure, przy wsparciu i dużym zaangażowaniu Gminy Mosina i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie. W tym roku dla biegaczy zostały przygotowane trzy trasy: krótka o długości około 12,5 km, średnia licząca około 22 km i długa – około 50 km. Wszystkie trasy przebiegały przez teren Wielkopolskiego Parku Narodowego, a biegacze mieli okazję podziwiać najpiękniejsze zakątki tego obszaru.

Zawodnicy przybyli z różnych stron Polski – w sumie na liście startowej znalazło się 701 osób. I jak zawsze, każdy miał swój cel: byli tacy, dla których ten bieg był treningiem przed maratonem; niektórzy biegli, by poprawić swój wynik z poprzedniej edycji; dla innych z kolei wyzwaniem było zajęcie miejsca na podium; część osób była ciekawa malowniczej trasy; dla jeszcze innych start w Forest Run był pierwszą tego typu przygodą z bieganiem. Można chyba śmiało powiedzieć, że ilu zawodników, tyle motywacji. Jedno natomiast, co niewątpliwie łączyło wszystkich, to pasja biegania, realizowana w przepięknej scenerii Wielkopolskiego Parku Narodowego, w niesamowitej bliskości przyrody, z dala od zgiełku i ulicznego hałasu. Jest to z pewnością czynnik, który wyróżnia Forest Run spośród innych biegów, a dodatkowym atutem jest fakt, że tak wspaniałe warunki biegowe można znaleźć w niewielkiej odległości od Poznania. Wystarczy zaledwie pół godziny, by z miasta przenieść się w zupełnie inny świat.

„Czas na las” - kolejna edycja Forest Run - przed startem

przed startem

„Czas na las” - kolejna edycja Forest Run - na trasie biegu

na trasie biegu

Na trasie krótkiej na liście startowej znalazło się 172 zawodników, bieg ukończyło 145 osób. Zwycięzcą tego dystansu okazał się Kamil Leśniak z Torunia z czasem netto 00:48:54. Na drugim miejscu znalazł się Mateusz Fabisiak z Krosinka, osiągnąwszy czas 00:49:29, trzecie miejsce przypadło zaś w udziale Patrykowi Sobczykowi z Poznania, który przybiegł na metę z czasem 00:49:41. Pierwszą wśród kobiet na tym dystansie okazała się Magdalena Michalska ze Śremu z czasem 01:06:57. Drugie miejsce wśród pań wywalczyła Agnieszka Pietrzyk z Poznania (czas: 01:07:26), zaś na trzeciej pozycji znalazła się Wioleta Matyja, również mieszkanka Śremu, z czasem 01:14:14.

„Czas na las” - kolejna edycja Forest Run - meta

meta

Z dystansem trasy średniej (przypomnijmy – 22 km) zmierzyło się 338 biegaczy, ukończyło ten dystans 294 zawodników. Tutaj zwycięzcą okazał się Łukasz Wróbel z Wir, wbiegając na metę z czasem netto 01:24:25. Na drugim miejscu znalazł się Łukasz Belowski z Warszawy, osiągając czas 01:25:41, zaś trzecie miejsce wywalczył Michał Kubiak z Poznania z czasem 01:28:17. Wśród pań najlepsza okazała się tutaj Magdalena Moltzan-Małkowska z Torunia, wbiegając na metę z czasem 01:46:04. Drugie miejsce zajęła Lucyna Walaszczyk z Poznania (czas 01:46:33), zaś na trzeciej pozycji znalazła się również mieszkanka Poznania – Hanna Michalik-Tomczak, osiągając czas 01:49:08.

Forest Run - pierwsze wyniki

pierwsze wyniki

Na liście startowej najdłuższej trasy (50 km) znalazło się 191 zawodników, bieg ukończyło 170 z nich. Tutaj najszybszy okazał się Mateusz Gryczka z Leszna, wbiegając na metę z czasem netto 04:02:06. Zaraz po nim, osiągnąwszy czas 04:03:15, znalazł się Marek Rutka z Poznania, zaś trzecie miejsce zająć Wojciech Zagubień z Góry (czas 04:07:09). W klasyfikacji kobiet najszybsza okazała się Katarzyna Żebrowska z Wrześni z czasem 04:46:25, na drugim miejscu znalazła się Joanna Pawlik z Poznania (czas 05:07:53), trzecie miejsce natomiast przypadło w udziale Beacie Prusiewicz z Odolanowa, która wbiegła na metę z czasem 05:12:02.

Forest Run - wspólne ognisko

wspólne ognisko

Jak co roku, również i podczas tej edycji wiele firm włączyło się do organizacji biegu. Warto wymienić tutaj: Natural Born Runners, Compressport Polska, Squeezy Polska, Cisowianka, Diet & More, Browar Fortuna, Nalgene, UpNap, Wydawnictwo Galaktyka, BLOK HAUS, Dom Kultury Jogi, Zmiany Zmiany, Adrenalina Fitness, Nikwax.

Dobra organizacja biegu, różne atrakcje (jak chociażby konkurs wiedzy o gminie Mosina, organizowany przez stoisko gminne, sztuczna ścianka wspinaczkowa, umilające czas hamaki z firmy UpNap, tradycyjnie – ognisko, domowe ciasto, a do tego Piwo Grodziskie o różnych smakach, zajęcia z jogi dla biegaczy i nie tylko), piękna pogoda i oczywiście otoczenie przyrody spowodowały, ze kolejną edycję Forest Run można uznać za udaną. Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim za udział i oczywiście zapraszamy na kolejne biegowe imprezy. A w międzyczasie – na treningi po leśnych ścieżkach.

Więcej informacji, wyniki oraz galeria zdjęć na: www.forestrun.pl oraz https://web.facebook.com/forestrunpl/?fref=ts

stoisko gminy Mosina - konkurs wiedzy o gminie

stoisko gminy Mosina – konkurs wiedzy o gminie

Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Wasze komentarze (1)

  • b.lesniczy
    wtorek, 27 wrz, 2016, 11:30:54 |

    czytam i patrze z otwarta buzia: w Mosinie sa nie tylko eleganccy ludzie ala potrafia tez organizowac wspaniale imprezy. Najbardziej rozczulila mnie umiejetnosc polaczenie biegu, ogniska i piwa, co wymaga madrosci. Reporterka Mrowka tez biega (zdjecie) – pozazdroscic Redakcji wszechstronnych reporterow! Wyrazy szacunku!

Skomentuj