Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Marta Mrowińska | poniedziałek, 19 wrz, 2016 | 1 Komentarz

„Czas na las” – kolejna edycja Forest Run za nami!

17 września br. odbył się kolejny już bieg pod nazwą Forest Run. Organizatorem było, jak co roku, Stowarzyszenie Poco Loco Adventure, przy wsparciu i dużym zaangażowaniu Gminy Mosina i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie. W tym roku dla biegaczy zostały przygotowane trzy trasy: krótka o długości około 12,5 km, średnia licząca około 22 km i długa – około 50 km. Wszystkie trasy przebiegały przez teren Wielkopolskiego Parku Narodowego, a biegacze mieli okazję podziwiać najpiękniejsze zakątki tego obszaru.

Zawodnicy przybyli z różnych stron Polski – w sumie na liście startowej znalazło się 701 osób. I jak zawsze, każdy miał swój cel: byli tacy, dla których ten bieg był treningiem przed maratonem; niektórzy biegli, by poprawić swój wynik z poprzedniej edycji; dla innych z kolei wyzwaniem było zajęcie miejsca na podium; część osób była ciekawa malowniczej trasy; dla jeszcze innych start w Forest Run był pierwszą tego typu przygodą z bieganiem. Można chyba śmiało powiedzieć, że ilu zawodników, tyle motywacji. Jedno natomiast, co niewątpliwie łączyło wszystkich, to pasja biegania, realizowana w przepięknej scenerii Wielkopolskiego Parku Narodowego, w niesamowitej bliskości przyrody, z dala od zgiełku i ulicznego hałasu. Jest to z pewnością czynnik, który wyróżnia Forest Run spośród innych biegów, a dodatkowym atutem jest fakt, że tak wspaniałe warunki biegowe można znaleźć w niewielkiej odległości od Poznania. Wystarczy zaledwie pół godziny, by z miasta przenieść się w zupełnie inny świat.

przed startem

przed startem

na trasie biegu

na trasie biegu

Na trasie krótkiej na liście startowej znalazło się 172 zawodników, bieg ukończyło 145 osób. Zwycięzcą tego dystansu okazał się Kamil Leśniak z Torunia z czasem netto 00:48:54. Na drugim miejscu znalazł się Mateusz Fabisiak z Krosinka, osiągnąwszy czas 00:49:29, trzecie miejsce przypadło zaś w udziale Patrykowi Sobczykowi z Poznania, który przybiegł na metę z czasem 00:49:41. Pierwszą wśród kobiet na tym dystansie okazała się Magdalena Michalska ze Śremu z czasem 01:06:57. Drugie miejsce wśród pań wywalczyła Agnieszka Pietrzyk z Poznania (czas: 01:07:26), zaś na trzeciej pozycji znalazła się Wioleta Matyja, również mieszkanka Śremu, z czasem 01:14:14.

meta

meta

Z dystansem trasy średniej (przypomnijmy – 22 km) zmierzyło się 338 biegaczy, ukończyło ten dystans 294 zawodników. Tutaj zwycięzcą okazał się Łukasz Wróbel z Wir, wbiegając na metę z czasem netto 01:24:25. Na drugim miejscu znalazł się Łukasz Belowski z Warszawy, osiągając czas 01:25:41, zaś trzecie miejsce wywalczył Michał Kubiak z Poznania z czasem 01:28:17. Wśród pań najlepsza okazała się tutaj Magdalena Moltzan-Małkowska z Torunia, wbiegając na metę z czasem 01:46:04. Drugie miejsce zajęła Lucyna Walaszczyk z Poznania (czas 01:46:33), zaś na trzeciej pozycji znalazła się również mieszkanka Poznania – Hanna Michalik-Tomczak, osiągając czas 01:49:08.

pierwsze wyniki

pierwsze wyniki

Na liście startowej najdłuższej trasy (50 km) znalazło się 191 zawodników, bieg ukończyło 170 z nich. Tutaj najszybszy okazał się Mateusz Gryczka z Leszna, wbiegając na metę z czasem netto 04:02:06. Zaraz po nim, osiągnąwszy czas 04:03:15, znalazł się Marek Rutka z Poznania, zaś trzecie miejsce zająć Wojciech Zagubień z Góry (czas 04:07:09). W klasyfikacji kobiet najszybsza okazała się Katarzyna Żebrowska z Wrześni z czasem 04:46:25, na drugim miejscu znalazła się Joanna Pawlik z Poznania (czas 05:07:53), trzecie miejsce natomiast przypadło w udziale Beacie Prusiewicz z Odolanowa, która wbiegła na metę z czasem 05:12:02.

wspólne ognisko

wspólne ognisko

Jak co roku, również i podczas tej edycji wiele firm włączyło się do organizacji biegu. Warto wymienić tutaj: Natural Born Runners, Compressport Polska, Squeezy Polska, Cisowianka, Diet & More, Browar Fortuna, Nalgene, UpNap, Wydawnictwo Galaktyka, BLOK HAUS, Dom Kultury Jogi, Zmiany Zmiany, Adrenalina Fitness, Nikwax.

Dobra organizacja biegu, różne atrakcje (jak chociażby konkurs wiedzy o gminie Mosina, organizowany przez stoisko gminne, sztuczna ścianka wspinaczkowa, umilające czas hamaki z firmy UpNap, tradycyjnie – ognisko, domowe ciasto, a do tego Piwo Grodziskie o różnych smakach, zajęcia z jogi dla biegaczy i nie tylko), piękna pogoda i oczywiście otoczenie przyrody spowodowały, ze kolejną edycję Forest Run można uznać za udaną. Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim za udział i oczywiście zapraszamy na kolejne biegowe imprezy. A w międzyczasie – na treningi po leśnych ścieżkach.

Więcej informacji, wyniki oraz galeria zdjęć na: www.forestrun.pl oraz https://web.facebook.com/forestrunpl/?fref=ts

stoisko gminy Mosina - konkurs wiedzy o gminie

stoisko gminy Mosina – konkurs wiedzy o gminie

 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.2/10 (Głosujących: 22)
Napisano przez Marta Mrowińska opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Wasze komentarze (1)

  • b.lesniczy
    wtorek, 27 wrz, 2016, 11:30:54 |

    czytam i patrze z otwarta buzia: w Mosinie sa nie tylko eleganccy ludzie ala potrafia tez organizowac wspaniale imprezy. Najbardziej rozczulila mnie umiejetnosc polaczenie biegu, ogniska i piwa, co wymaga madrosci. Reporterka Mrowka tez biega (zdjecie) – pozazdroscic Redakcji wszechstronnych reporterow! Wyrazy szacunku!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Popularność: +1 (Głosujących: 1)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo