Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 11 kwi, 2016 | 1 Komentarz

Czy blok mieszkalny przy szpitalu w Puszczykowie zostanie sprzedany?

Czy blok przyszpitalny jest w trakcie sprzedaży? Czy została zawarta umowa przedwstępna? Jaki los czeka mieszkańców?

Na te pytania Piotr Reiter, Wiceprezes Zarządu Szpitala w Puszczykowie odpowiedział:

Szanowna Pani,

1. Blok mieszkaniowy jest w trakcie sprzedaży od września 2014 roku, kiedy zarząd spółki zwrócił się do lokatorów z propozycją wykupu zajmowanych lokali. Aby ułatwić nabycie lokalu zarząd spółki wynegocjował specjalne warunki kredytowe dla mieszkańców, w bankach obsługujących spółkę oraz specjalną ofertę obsługi notarialnej. W związku z małym zainteresowaniem tą inicjatywą zdecydowano o sprzedaży nieruchomości w całości.

2. Wynikiem działań prowadzonych od prawie półtora roku, czyli od stycznia 2015 roku, zmierzających do zbycia nieruchomości, było podpisanie warunkowej umowy przedwstępnej. Umowa przewiduje nabycie nieruchomości po spełnieniu określonych warunków formalnych, których na chwilę obecną sprzedający jeszcze nie spełnił.

3. Znanym zarządowi PREI (Puszczykowo Real Estate Investment sp. z o.o. – spółka córka Szpitala w Puszczykowie, przyp. red.) celem zainteresowania potencjalnego inwestora jest wynajem i sprzedaż mieszkań, po przeprowadzeniu remontu budynku. Remont może być prowadzony etapowo. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami wynikającymi z prowadzonych prac. Zawarte wcześniej umowy najmu lokali zachowują ważność po ewentualnej zmianie właściciela nieruchomości.

Pozdrawiam

Piotr Reiter

Wiceprezes Zarządu

blok szpital w puszczykowie

blok przy szpitalu w Puszczykowie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • PP
    wtorek, 12 kwi, 2016, 12:55:28 |

    Proponuję o prześledzenie przez zainteresowanych wcześniejszych informacji i sklejenie ich w tzw jedną całość. Np. tutaj: Artykuły o podobnej tematyce i google.

Skomentuj