Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Materiały partnera | czwartek, 21 lip, 2016 |

Dlaczego firmy w Polsce szukają finansowania w szybkich pożyczkach pozabankowych?

Polacy to niezwykle pracowity naród. We wszystkich krajach, do których emigrujemy uchodzimy za sumiennych i wydajnych. Jesteśmy również samodzielni i przedsiębiorczy o czym świadczy szósta pozycja w rankingu ilości MŚP w Europie. 31 % Polaków chętnie założyłaby swoją firmę. Potencjał jest znacznie większy, jednak na polskich przedsiębiorcach ciążą spore utrudnienia, których efektem są trudności z utrzymaniem płynności finansowej.

Podatki skutecznie hamują właścicieli firm

Bez wątpienia głównym czynnikiem u podstaw, jaki ogranicza przedsiębiorców, jest opodatkowanie pracy. Przeciętny przedsiębiorca prowadzący niewielki biznes zmaga się z ogromnym opodatkowaniem, które nie oszczędza nawet tych, którzy dopiero rozpoczęli działalność i jeszcze nie zarabiają lub są na minusie. Opłaty ZUS, składki za siebie i pracowników – przedsiębiorca ponosi te koszty każdego miesiąca. Efektem jest eliminacja 9 na 10 MŚP w pierwszym roku działalności.

kobieta i mężczyzna uściskuj dłoń w biurze

Samozatrudnienie lub zatrudnienie pracowników jest tak drogie i nieefektywne, że powoduje iż nieopłacalnym jest zatrudniać do pracy, nawet jeśli przydałby się dodatkowy pracownik. Wisienką na torcie jest skutecznie i brutalnie działający Urząd Skarbowy, który egzekwowaniem należności jest w stanie uniemożliwić dalsze działanie przedsiębiorstwa.

Szybka pożyczka jako dodatkowe źródło finansowania dla przedsiębiorców

Właściciele firm będący w potrzasku anty rozwojowych przepisów szukają źródeł finansowania, w okresach, które nie przynoszą im zysku. Wciąż jednak niewiele jest rozwiązań, które są opłacalne i dedykowane tej branży. Ponadto przedsiębiorca z długami lub taki, który chwilowo nie generuje zysków, nie ma żadnej zdolności kredytowej, co dyskwalifikuje go już na samym początku starań o kredyt bankowy. Nic więc mniej zadziwiającego, że 1/3 przedsiębiorców wykazuje zainteresowanie instytucjami pozabankowymi, w ofercie których znajduje się szybka pożyczka. Tego typu pożyczki pozabankowe, dla pewnej grupy odbiorców mogą być dobrym sposobem wspomagającym utrzymanie płynności finansowej firmy, która potrzebuje finansowania od pierwszego miesiąca działalności.

Czym różnią się szybkie pożyczki pozabankowe dla firm od kredytów bankowych?

Kredyt bankowy ma przede wszystkim inny system weryfikacji klientów. Banki mają ściśle określone reguły, które dyskwalifikują zadłużonych, niezarabiających i tych, którzy firmę prowadzą krócej niż 6 miesięcy. Instytucje finansowe pozabankowe ograniczają się do minimum i zdarzają się takie oferty gdzie jedynym wymaganiem jest dowód osobisty.

Szybka pożyczka szczególnie kojarzy się z pożyczaniem krótkoterminowym, na miesiąc lub dwa. Takie pożyczki na krótko nie wzbudzają szczególnego zainteresowania przedsiębiorców. Po pierwsze kwoty takich pożyczek są niewielkie, a po drugie nie każda firma ma możliwość szybkiego zwrotu pożyczki w jednej racie. Głównym punktem zainteresowań są pożyczki wieloratalne, na znacznie większe kwoty.

Pożyczki pozabankowe dla każdego od ręki, dla firm czy pod zastaw?

Szybkie pożyczki pozabankowe wieloratalne można podzielić na dwa typy i z powodzeniem, z obu mogą korzystać przedsiębiorcy. Pierwszy typ to zwykła pożyczka dedykowana dla każdego, również bez względu na przychody, zatrudnienie, zadłużenie itd. Ciekawą ofertę posiada firma Profi Credit, w której górny limit to aż 25 tys. zł. na okres 36 miesięcy. Drugi rodzaj pożyczek pozabankowych na wiele rat, to pożyczka tylko dla firm. Jedną z takich jest Aasa dla Biznesu. Oferta przedstawia się następująco – klient może wnioskować o 10 tys. zł. na okres maksymalnie 24 miesięcy. Jest to oferta bez BIK, jednak w pozostałych bazach danych klient nie może figurować jako dłużnik.

Pożyczki pod zastaw auta lub złota

Niemający idealnej zdolności kredytowej przedsiębiorcy, mogą wnioskować również o pożyczki pod zastaw. Na rynku funkcjonują instytucje pożyczkowe, które udzielają pożyczek pod zastaw samochodu, biżuterii i złota. Jeśli firma dysponuje samochodem (może być również prywatny) można skorzystać z oferty Moto Pożyczka lub Mogo. Pożyczka pod zastaw samochodu może wynieść nawet 100 tys. zł. Maksymalny okres spłaty dla takiej pożyczki to 72 miesiące. Kwota pożyczki jest oczywiście zależna od wartości samochodu.

Czy warto korzystać z szybkich pożyczek pozabankowych?

Czasami pożyczka lub kredyt to „być albo nie być” nowo powstałej firmy. Pożyczka pozabankowa wieloratalna, pod zastaw to opcja dość kosztowna, w porównaniu do bankowych kredytów. Czasem firma nie ma zdolności kredytowej, a od zastrzyku gotówki tu i teraz zależy dalszy los firmy. Decyzję z pewnością należy podejmować jedynie w oparciu o chłodną kalkulację.

Żródło danych:

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj