T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | wtorek, 19 lip, 2016 | komentarze 2

Domowo-leśne przedszkole w Mosinie

Od sierpnia tego roku w Mosinie powstaje domowo leśne przedszkole. Domowe, bo oparte na bliskich rodzinnych relacjach, wzmacniające potrzeby i poczucie wartości dziecka, zapewniające opiekę i bezpieczeństwo. Leśne, bo kontakt z przyrodą, bliskość z harmonią natury, która jest dla nas wszystkich pierwotnym, pierwszym domem, ma wspierać w dzieciach poczucie bliskości i kontaktu z życiem.

Przedszkole leśne w Mosinie

Inspiracja co ciekawe przybyła z chłodnej Skandynawii, gdzie dzieci w wielu tamtejszych przedszkolach spędzają całe dnie na dworze, niezależnie od pory roku i pogody. Idea bardzo prężnie rozwija się w Niemczech i Czechach, w Polsce powstało już kilka takich miejsc. Mając tak piękne przyrodnicze tereny wokół Mosiny, wielka szkoda, że dzieci tak rzadko spędzają czas na świeżym powietrzu, wierzyć nowe leśne miejsce postara się to zmienić.

W tym miejscu dzieci wspierane będą komunikacją bez przemocy według Marshalla Rosenberga, przede wszystkim będą mogły współdecydować o sobie i o swoim najbliższym otoczeniu.Przedszkole mieścić się będzie przy ulicy Chopina w Mosinie, w małym murowanym domku, z dużym ogrodem, blisko lasu. Grupę około 15 dzieci wspierać będzie minimum 3 mentorów. Rodzice będą mogli przebywać w przedszkolu razem z dziećmi. Rekrutacja trwa, w ostatnie dwa tygodnie sierpnia rozpoczyna się okres adaptacyjny w formie całodziennych warsztatów. Więcej informacji możecie znaleźć na facebooku wpisując frazę Na Bosaka – przedszkole domowo – leśne.

Domowo leśne przedszkole w Mosinie

las - Wielkopolski Park Narodowy WPN

las – Wielkopolski Park Narodowy WPN

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Mama
    wtorek, 19 lip, 2016, 20:52:45 |

    Proszę o informację czy są jeszcze w ogóle miejsca?

  • Na Bosaka
    wtorek, 19 lip, 2016, 20:59:14 |

    Tak, jesteśmy w trakcie rekrutacji i są jeszcze miejsca. Zapraszamy na dzień wolnej i leśnej edukacji do nas na Chopina w sobotę o 12.00 zaczynamy, wszystkiego będzie można się dowiedzieć :) Link do wydarzenia https://www.facebook.com/events/1447603895265453/

Skomentuj