nowy id.3 elektryczny - salon Berdychowski Projekty mistrza mody na retrospektywnej wystawie w Starym Browarze w Poznaniu Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen
Redakcja GMP | piątek, 19 lut, 2016 |

Dyżur ekspertów ZUS w Mosinie

W związku z podjęciem współpracy między I Oddziałem ZUS w Poznaniu a Urzędem Miejskim w Mosinie informujemy, że w siedzibie Gminnego Centrum Informacji w Mosinie do końca 2016 roku, zostały zaplanowane dyżury ekspertów ZUS. Najbliższy dyżur odbędzie się 24 lutego 2016 r.

Dyżury będą się odbywać co dwa miesiące, a osoby zgłaszające się uzyskają możliwość zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi swoich elementarnych praw
i obowiązków.

Eksperci będą udzielać porad dotyczących m.in. zasad przyznawania emerytur, rent z tytułu niezdolności do pracy, rent socjalnych oraz rent rodzinnych. Wyjaśnią także podstawowe kwestie dotyczące świadczeń z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Płatnicy będą mogli także dowiedzieć się o zmianach w ubezpieczeniach społecznych, urlopach macierzyńskich, rodzicielskich oraz zapoznać się zagadnieniami związanymi z rozpoczęciem działalności gospodarczej. Eksperci będą również służyć pomocą przy założeniu profilu na platformie Usług elektronicznych (PUE).

Najbliższy dyżur odbędzie się 24 lutego 2016 r. w godzinach 11:00 – 15:00 w nowej siedzibie GCI w Mosinie, przy ul. Dworcowej 3, I piętro (budynek dawnego ośrodka zdrowia).  Podczas lutowego dyżuru ekspert przybliży tematykę dotyczącą prowadzenia działalności gospodarczej. Osoby, które zgłoszą się na spotkanie będą mogły uzyskać informacje o tym, kto może skorzystać z preferencyjnych składek, jak rozliczać składki i jakie dokumenty trzeba złożyć do ZUS. Pracownik ZUS udzieli również porad, które dotyczyć będą terminów składania dokumentów rozliczeniowych  i opłat składek oraz o sposobie wyrejestrowania działalności gospodarczej.

Zapraszamy do udziału.

Dyżur eksperta ZUS w Mosinie plakat 24.02.2016

Dyżur eksperta ZUS w Mosinie plakat 24.02.2016

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj