Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Wiosenne moda - Stary Browar Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | wtorek, 7 cze, 2016 |

Festyn Dzieci Dzieciom z udziałem uczniów z Ośrodka w Mosinie

W piątek 3 czerwca uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego im. J. Korczaka w Mosinie wzięli udział w Festynie Integracyjnym Dzieci Dzieciom zorganizowanym przez Fundację Renaty Mataczyńskiej i Izabeli Ewy Kwiatkowskiej Światełko w Tunelu.

Festyn zorganizowany już po raz siedemnasty z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka odbył się na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Impreza ma za zadanie integrować dzieci z poznańskich i wielkopolskich szkół specjalnych z dziećmi ze szkół masowych z Poznania i Powiatu Poznańskiego. Wzięły w niej udział nie tylko dzieci z całej Wielkopolski, ale i z Brna – partnerskiego miasta Poznania. Wśród osobistości obecnych podczas otwarcia Festynu znalazł się m.in. Prorektor AWF Profesor Stanisław Kowalik, przedstawiciele Konsulatów oraz sponsorzy. Festyn został objęty honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Leszczyńskiej. Po uroczystym otwarciu i powitaniu oficjalnych gości rozpoczęły się konkurencje sportowe.

Festyn Dzieci Dzieciom z udziałem uczniów z Ośrodka w Mosinie

Festyn Dzieci Dzieciom

Uczniowie z Mosiny już po raz kolejny skorzystali z zaproszenia pani Renaty Mataczyńskiej Konsula Honorowego Republiki Czeskiej w Poznaniu.  Tym razem na Festyn pojechała 16 osobowa grupa uczniów szkoły podstawowej wraz z opiekunami. Dzieci wzięły udział w proponowanych przez organizatorów konkurencjach, takich jak biegi na 60 m, rzut piłeczką palantową czy tez skok w dal. Po zakończonych zawodach każdy z uczestników Festynu otrzymał zloty medal. Była to nagroda za wolę walki i podjęty wysiłek zwłaszcza, że upał panujący tego dnia na stadionie w Poznaniu był dodatkowym utrudnieniem w osiąganiu wyników. Ponadto każdy z zespołów otrzymał od organizatorów upominki rzeczowe.

Poza rozgrywanymi konkurencjami na uczestników czekało wiele dodatkowych atrakcji. Uczniowie odwiedzili miasteczko policyjne, gdzie utrwalili znajomość znaków drogowych, zasad ruchu drogowego, spotkali się też z psem policyjnym, mieli możliwość zasiąść na prawdziwym policyjnym motocyklu, a także znaleźć się w mobilnym komisariacie. Ponadto uczestniczyli w malowaniu twarzy. Kto chciał mógł zrobić sobie tatuaż. Chętnych nie brakowało. Dzięki Organizatorom Festynu oraz gościnności poznańskiej AWF uczestnicy  mieli możliwość mile spędzić tegoroczny Dzień Dziecka.

Foto i tekst: Ewa Malinowska

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj