Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 8 lis, 2016 | 1 Komentarz

Hubertus w Baranówku

„Hubertus” jest świętem nie tylko myśliwych, ale także jeźdźców, którzy organizują je na zakończenie sezonu jeździeckiego. Podopieczni, terapeuci i wolontariusze Fundacji „Stworzenia Pana Smolenia” w Baranówku również uroczyście obchodzili to święto.

Hubertusa świętujemy w Fundacji już od kilku lat. Przypomnijmy, że święty Hubert obchodzi swoje święto 3 listopada. Na jego cześć, już od XV wieku w okolicach tej daty odbywają się pogonie za lisem. Dziś oczywiście lis jest symboliczny – to jeździec z przyczepioną do lewego ramienia kitą. Wszyscy uczestnicy biegu próbują „złapać lisa”, czyli zerwać ową kitkę. Ten, komu się to uda, wygrywa zabawę i zostaje „lisem” w następnym roku. [źródło: www.fundacja-smolenia.org].

pogoń za lisem - Hubertus w Baranówku

pogoń za lisem

Na początku zaproszeni jeźdźcy prezentują się publiczności i wyjeżdżają w teren na około półtorej godziny. W tym czasie na pobliskiej polanie organizujemy gonitwę – zabawę dla dzieci uczestniczących w zajęciach hipoterapii. Każde dziecko znajduje lub łapie swojego „liska”. Odprowadzamy nasze konie do stajni i wspólnie idziemy na wielką łąkę oglądać gonitwę jeźdźców, którzy wrócili z terenu. Następnie do nieco wolniejszej gonitwy przystępują nasi terapeuci i wolontariusze. Wracamy z łąki do ogniska, gdzie przy dobrej muzyce raczymy się pysznościami z ogniska, korzystamy z przejażdżki na kucykach, osiołkach czy bryczce.

"lis" został złapany :) - Hubertus w Baranówku

„lis” został złapany :)

Hubertus w Baranówku

I zawsze prosimy p. Bohdana, aby „załatwił” nam dobrą pogodę. Załatwia…

Joanna Kubisa

(zdjęcia: Fundacja Stworzenia Pana Smolenia)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Many
    wtorek, 8 lis, 2016, 19:53:27 |

    Ale fajna zabawa!:) a P. Smoleniowi życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia!

Skomentuj