Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 14 sty, 2016 | 1 Komentarz

II Bieg Zimowy

W piękne, niedzielne popołudnie 273 biegaczy wzięło udział w II Biegu Zimowym po Wielkopolskim Parku Narodowym „Policz się z cukrzycą”, który odbył się w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 10.01.2016 r. Miasteczko biegowe znajdowało się na Stacji Turystycznej Osowa Góra (w pobliżu Studni Napoleona). Trasa biegu prowadziła  malowniczymi,  leśni zakątkami wzdłuż jeziora Kociołek, jeziora Góreckiego oraz jeziora Skrzynka. Większa część trasy była poprowadzona Pętlą Mosińską, która wchodzi w skład Trasy Trzech Aktywności po Wielkopolskim Parku Narodowym.

Na uczestników czekało nie lada wyzwanie. Trasa przykryta śniegiem i lodem okazała się bardzo wymagająca. Na szczęście wszyscy dotarli do mety cali i zdrowi. Przed biegiem rozgrzewkę na starcie przygotowała Adrenalina Fitness. Po oficjalnym rozpoczęciu biegu przez Burmistrza Gminy Mosina Jerzego Rysia oraz Dyrektora Biegu Pawła Gulcza uczestnicy pełni entuzjazmu ruszyli na trasę.

uczestnicy - II Bieg Zimowy po Wielkopolskim Parku Narodowym

uczestnicy – II Bieg Zimowy po Wielkopolskim Parku Narodowym

Po 36 minutach na mecie pojawił się mieszkaniec Końskiego – Przemysław Szymanowski (0:36:37). Minutę później zobaczyliśmy mieszkańca naszej gminy Mateusza Fabisiaka z Krosinka (0:27:45). Trzeci na mecie pojawił się Maciej Łucyk z Poznania (0:38:08). Pierwszą kobietą na mecie była Agnieszka Kuster z Komornik (0:48:35). Mieszkanka naszej gminy Anna Jarczyńska zajęła drugie miejsce (0:51:36). Trzecia przybiegła  Zofia Mazur (0:51:59).

Jezioro Góreckie WPN

Jezioro Góreckie WPN

Dodatkowo prowadzona była klasyfikacja mieszkańców Gminy Mosina, która  przedstawia się w sposób następujący

Kobiety:

 1. Anna Jarczyńska (0:48:35)
 2. Agnieszka Załuska-Lipa (0:53:00)
 3. Emilia Bogucka (0:53:34)

Mężczyźni:

 1. Mateusz Fabisiak (0:37:45)
 2. Marcin Wieczorek (0:43:34)
 3. Tomasz Olszewski (0:44:06)
jezioro Kociołek w Wielkopolskim Parku Narodowym

jezioro Kociołek w Wielkopolskim Parku Narodowym

Na mecie na uczestników czekał gorący posiłek oraz ognisko. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal. Bieg rozpoczynał również pierwsze w naszej miejscowości całoroczne biegowe wydarzenie – Mosińskie GRAND PRIX 5●10●15. II Bieg Zimowy był jego inauguracją. W skład Mosińskiego GRAND PRIX wchodzą trzy biegi:

II Bieg Zimowy po Wielkopolskim Parku Narodowym „Policz się z cukrzycą” – 10.01.2016 r.

III Bieg „Elegant na 5” – 22.05.2016 r.

I Bieg Pamięci – 23.10.2016 r.

Podsumowanie cyklu odbędzie się w październiku po ostatnim biegu.

dawna stacja na Osowej Górze

dawna stacja na Osowej Górze

Ogromne podziękowania należą się przede wszystkim naszym sponsorom, bez których organizacja tak dużego przedsięwzięcia byłaby niemożliwa: IDMAR group, URBAŃSKI producent szkła hartowanego, MEDICOMPLEX, Adrenalina Fitness, Centrum Języków Obcych Active Lingua, Wielkopolskie Centrum Medyczne ESKULAP-PREMUIM, Loft Fitness. Całość imprezy nie mogłaby się odbyć bez współpracy ze Stowarzyszeniem „MOSIŃSKI SPORT” oraz pomocy ze strony Wielkopolskiego Parku Narodowego, OSP Pecna i OSP Nowinki. W tym miejscu należy również podkreślić ogromy wkład w prace wolontariuszy z Zespołu Wolontariusza działającego przy OSiR w Mosinie. Dzięki zaangażowaniu tych młodych ludzi możliwe jest realizowanie sportowych inicjatyw w naszej gminie. (osir)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

 • Maciej
  czwartek, 14 sty, 2016, 21:35:40 |

  Drugi ma lepszy czas od pierwszego o 10 min i dwa czasy Ani Jarczyńskiej!

Skomentuj