Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 27 maj, 2016 |

II Międzynarodowe Mistrzostwa Kobiet w Tenisie

Duże wydarzenie tenisowe w Centrum Tenisowym „Angie” w Puszczykowie czyli Angie CUP 2016. To już II profesjonalny turniej ITF na kortach twardych w historii Centrum Tenisowego oraz Akademii Tenisowej Angelique Kerber w Puszczykowie z pulą nagród 10 tysięcy dolarów.

„Angie” zapisało się już w historii światowego tenisa, odbyły się tutaj dwa mecze Pucharu Davisa z Łotwą 2006 i z Marokiem 2007. Turnieje ITF to kolejne wyzwanie organizacyjne i finansowe.

Angie CUP 2016 10,000$

Angie Cup Puszczykowo

Angie Cup 2016 w Puszczykowie Powiat Poznański

Przygotowania do imprezy

Mimo, że przygotowaniarozpoczęto kilka miesięcy wcześniej to eliminacje do imprezy trwają cały czas. Bardzo ważną częścią sportową turnieju są korty, główna arena zmagań tenisistów. Turniej odbędzie się na kortach twardych o nawierzchni hard.

Centrum Tenisowe Angie w Puszczykowie

Centrum Tenisowe Angie w Puszczykowie

Lista uczestniczek

Na dzień 23 maja 2016 listę turnieju głównego otwiera Jesika Maleckova( CZE) 221 na liście WTA. Na drugim miejscu jest Katarzyna Kawa (POL) 289 miejsce na liście WTA na co dzień zawodniczka Akademii Tenisowej Angelique Kerber. Na liście zgłoszonych zawodniczek jest ubiegłoroczna zwyciężczyni reprezentantka Gruzji Sofia Kvatsabaja obecnie 469 na liście WTA. Do eliminacji zakwalifikowała się z listy WTA zawodniczka Akademii Tenisowej Angie obecnie 616 na liście WTA Anastsiya Shoshyna (UKR). Oczekujących do eliminacji jest około 160 osób, w tym dużo polek. Lista uczestniczek będzie się zmieniać do ostatniego dnia weryfikacji czyli 3 czerwca godz. 18.00. Organizator ma 2 dzikie karty do turnieju głównego, dwie PZT. Do eliminacji organizator ma 3 dzikie karty, 3 PZT. W turnieju odbędą się też preeliminacje do turnieju eliminacyjnego i głównego dla zawodniczek polskich w dniach 1-2 06 2016. Turniej zapowiada się bardzo emocjonująco, zainteresowane jest duże.

Informacje o turnieju

Zapraszamy na stronę turnieju www.angiecup.pl, gdzie będą znajdować się informacje na bieżąco.

Andżelika Kerber

Andżelika Kerber

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj