Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Marta Mrowińska | czwartek, 10 lis, 2016 |

Jubileusz Dyskusyjnego Klubu Książki w Mosinie

W tym roku mija pięć lat działalności Dyskusyjnego Klubu Książki, istniejącego przy Mosińskiej Bibliotece Publicznej. Z tej okazji 9 listopada w mosińskiej bibliotece odbyło się uroczyste, jubileuszowe spotkanie.

Obecni byli członkowie klubu jak również zaproszeni goście – między innymi Anna Sabiłło, koordynator wojewódzki projektu Dyskusyjnych Klubów Książki w województwie wielkopolskim, przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Poznaniu. Warto bowiem wspomnieć, że projekt ten wpisuje się w wieloletni program, realizowany przez wojewódzkie biblioteki publiczne w całej Polsce przy wparciu finansowym i merytorycznym Instytutu Książki. I choć klubów działających w Polsce jest sporo i każdy z nich ma swoją specyfikę, to – jak podkreślała pani Anna – wszystkie je łączy jedno: miłość do książek, pasja czytania, poznawania świata i rozmawiania – o życiu, bo tak naprawdę literatura i życie są nierozerwalnie ze sobą związane.

Jubileusz Dyskusyjnego Klubu Książki w Mosinie (5 - lecie)

Jubileusz Dyskusyjnego Klubu Książki w Mosinie (5 – lecie)

A że tak jest, można było przekonać się oglądając prezentację przestawioną przez moderator klubu, panią Zofię Staniszewską – była to okazja do wspomnień i opowieści na temat przeżytych wspólnie wydarzeń, przeczytanych książek, spotkanych osób. Nie obyło się bez wzruszeń, śmiechu, jubileuszowego tortu, prezentów i wielu ciepłych słów. Niewątpliwie, pięć lat istnienia klubu spowodowało, że relacje między jego członkami stały się bardzo bliskie, a wiedza na temat regionu, w którym mieszkają i jego historii – bogatsza. Oczywiście, każdy z klubowiczów bogatszy jest o sporo przeczytanych książek, będących tematami dyskusji na podczas spotkań klubu.

Jubileusz Dyskusyjnego Klubu Książki w Mosinie (5 - lecie)

Atmosfera, jaka panowała podczas jubileuszowego spotkania potwierdza jedynie, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie przeczytanych książkach i czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Jest to także okazja do aktywnego włączenia się w życie literackie, kulturalne, a także możliwość twórczego wykorzystania wiedzy płynącej z książek.

Jubileusz Dyskusyjnego Klubu Książki w Mosinie - tort

Wszystkim członkom klubu życzymy kolejnych lat realizacji wspólnej pasji czytania i poznawania świata, ludzi oraz czerpania ogromnej satysfakcji z życia – bogatego w doświadczenia, aktywnego i pełnego radości. Tych zaś, którzy chcieliby dołączyć do grona pasjonatów literatury zapraszamy do mosińskiej biblioteki i na kolejne spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

wiersz jednej z uczestniczek klubu - z okazji jubileuszu

wiersz jednej z uczestniczek klubu – z okazji jubileuszu

Skomentuj