Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 1 wrz, 2016 |

Jubileuszowy przemarsz do Ziewanic

4 września br. członkowie Reprezentacyjnego Oddziału Kawalerii Towarzystwa byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich wyruszą konno trasą historycznego szlaku bojowego Ułanów Poznańskich z września 1939 roku. W imieniu uczestników jubileuszowego przemarszu do Ziewanic serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pożegnaniu patrolu konnego, które odbędzie się o godz. 10:00 w dniu 4 września br. na dziedzińcu pałacowym majątku Rogalin.

Podczas trwającej 9 dni i liczącej ok. 300 km trasy spod Poznania nad Bzurę odwiedzą wiele miejsc pamięci związanych z kampanią wrześniową, by punktualnie 12 września o godz. 12:00 zameldować się w Boczkach Domaradzkich k/Ziewanic, gdzie stoi pomnik upamiętniającym poległego w tym rejonie pierwszego wojennego dowódcy Ułanów Poznańskich, ppłk. Tadeusza Mikke.

Oddział Kawalerii Towarzystwa byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich

Oddział Kawalerii Towarzystwa byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich

II Wojna Światowa to nie tylko znaczne bitwy i wielkie kampanie. To również historia najprawdziwszej przyjaźni człowieka z koniem, wzajemnego zaufania i wierności. Między innymi tę właśnie opowieść o wspólnym życiu i nierzadko wspólnej śmierci najprawdziwszych przyjaciół co roku we wrześniu przypominają członkowie naszego Oddziału. Po to, by nie zostały tylko ślady podków… W trudzie i znoju, w pogodzie i niepogodzie trasę tę pokonają już po raz piętnasty.

Ponadto zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystości wieńczącej przemarsz, która odbędzie się w dniu 12 września br. w Boczkach Domaradzkich k/Ziewanic (woj. łódzkie), gdzie punktualnie o
godz. 12:00 dowódca patrolu złoży symboliczny meldunek ppłk. Mikke o wykonaniu zadania.

Pałac w Rogalinie - widok z lotu ptaka

Pałac w Rogalinie – widok z lotu ptaka

park krajobrazowy w Rogalinie - leśna ścieżka

park krajobrazowy w Rogalinie – leśna ścieżka

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj