Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Czytelnicy GMP | sobota, 20 lut, 2016 |

Klasa V b z Mosiny wygrała tablicę multimedialną

Pewnego dnia wiozłam samochodem grupę dzieci i jedno z nich zapytało mnie, czy nie zechciałabym spotkać się z nimi w szkole ponieważ mają do mnie dużo pytań. Zaciekawił mnie ich problem i o więcej szczegółów zapytałam wychowawczynię uczniów, panią Paulinę Manię.

Ku miłemu zaskoczeniu okazało się, że klasa Vb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie przez dłuższy czas przygotowywała materiał pod kątem konkursu ogłoszonego przez kampanię edukacyjno – profilaktyczną w Polsce pod nazwą „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W ramach konkursu o tytule „Nawzajem” uczniowie chcieli przygotować w formie fotografii obraz wybranej organizacji. Poczułam się bardzo wyróżniona, że będę mogła opowiedzieć o organizacjach pozarządowych, a szczególnie o naszym stowarzyszeniu i ci wspaniali młodzi ludzie utrwalą go swoim wyobrażeniem. Oczywiście nie spodziewałam się tak wyjątkowego zainteresowania, mnogości pytań i zaciekawienia wśród 11- latków tematyką czasem trudną dla ludzi dorosłych.

Klasa Vb z Mosiny

Klasa Vb z Mosiny

Powstały genialne zdjęcia. Ta nadzwyczajna dla mnie sytuacja ma też swój wyjątkowy koniec, ponieważ spośród 210 prac nadesłanych do komisji konkursowej  nagrodzono właśnie prace KLASY VB z Mosiny. Klasa wywalczyła tablicę multimedialną dla szkoły, a dla nas jako organizacji szkolenie z PAFPIO.

Chciałabym pogratulować młodym fotografom i pani Paulinie Mani niecodziennych osiągnięć, podziękować za trud, chęci i ciekawy obraz naszych działań oraz życzyć, by dalej „przenosili  góry” i realizowali z jeszcze większymi sukcesami swoje marzenia. Trzymamy kciuki za Was!

W imieniu stowarzyszenia Grupa Inicjatywna Baranówko

Dorota Lisiak

Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Mosina

Skomentuj