Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 6 lip, 2016 |

Kreatywny Domek – multiTURNIEJ

Kreatywny Domek to wyjątkowe i innowacyjne miejsce stworzone z myślą o całych rodzinach. To niekonwencjonalne połączenie sklepu z zabawkami i grami planszowymi z klubokawiarnią, w której cały czas rozwija się wypożyczalnia gier planszowych, gdzie można pograć zarówno na miejscu jak i wypożyczyć grę do domu.

Kreatywny Domek

Naszym hasłem jest „świetne miejsce dla całej rodziny” – zabawki i gry z jednej strony, świat art. kreatywnych i szkolnych z drugiej, a wszystko dopełnia kawiarenka. A właściwie klubokawiarnia.

Więcej o kreatywnym domku: O pasji, chęci tworzenia i dzielenia się tym, co się kocha, grach planszowych i spotkaniu z drugim człowiekiem rozmowa z „Czajeczkami”: Karoliną i Kubą w Kreatywnym Domku.

To właśnie tu w klubokawiarni Kreatywny Domek działa Liga Gier Planszowych i jej najnowsza odsłona skierowana do dzieci i młodzieży do lat 15 czyli Wakacyjna Liga Gier Planszowych.
W ramach promowania planszówek Kreatywny Domek bierze udział w licznych wydarzeniach kulturalnych i eventach branżowych: organizowaliśmy eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju gry „Splendor”, w tym roku w październiku przystępujemy jako organizator eliminacji do kolejnego ogólnopolskiego turnieju gry „Królestwo w budowie” (Rebel) oraz „Sabotażysty” (G3) i Santiago (Trefl). Jesteśmy też w trakcie opracowywania wraz z wydawnictwem G3 Ogólnopolskiej Ligi Tichu, której będziemy głównym koordynatorem.

Również jeśli chodzi o eventy planszówkowe, bardzo ściśle współpracujemy z Mosińskim Ośrodkiem Kultury, będą np. na otwarciu sezonu na mosińskich Gliniankach z grami planszowymi w wersjach XXL, organizując „planszowiska” dla całych rodzin oraz dzieci czy też aktywizując seniorów poprzez właśnie spotkania z grami planszowymi.

Kreatywny Domek - stoisko na gliniankach

kreatywny domek na gliniankach

multiTURNIEJ

Stąd też właśnie pomysł na multiTURNIEJ, czyli inne podejście do formy turniejowej – tu nie ma jednej gry a aż cztery. Każda innego rodzaju, każda innego wydawnictwa. No i każda ciekawa. Oprócz tego – każde meczowe zwycięstwo premiowane jest punktem ligowym, co powoduje, że tym bardziej warto się starać.
Jest to pierwszy tego typu turniej z całego zaplanowanego już cyklu. Terminy będziemy podawali stopniowo, jednak już teraz zapewniamy, że gry za każdym razem będą inne.

Startujemy 23 lipca o godz. 19:30 a na uczestników czekają rozgrywki w następujące gry:
„Splendor” wydawnictwa „Rebel”
„Twoja Kolej” wydawnictwa G3
„Pędzące ślimaki” wydawnictwa Egmont
„Bonsai” wydawnictwa Kudu Games

KREATYWNY DOMEK - Planszówkowy multiturniej - PLAKAT

KREATYWNY DOMEK – Planszówkowy multiturniej – PLAKAT

Wygrywa osoba z największą ilością zwycięskich rozgrywek a w całym cyklu z największą ilością punktów.

Zarówno ten turniej jak i pozostałe z tego cyklu będą odbywały się w naszej siedzibie, czyli w Kreatywny Domek CAFE w Mosinie, na ul. Krasickiego 1.

Więcej informacji na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/1012966942157386/

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj