Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 18 kwi, 2016 |

Kronika policyjna Marzec – Kwiecień 2016

W  związku z dużą liczbą włamań do domów na terenie gminy Mosina KP w Mosinie apeluje, by w miarę możliwości zabezpieczać swoje domy oraz mienie w celu zminimalizowania ryzyka popełnienia przestępstwa, bądź wykroczenia z tym związanego. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, co dzieje się w naszym sąsiedztwie, jaki nieznany samochód pojawia się w naszej okolicy, a także czy nie pojawiają w niej się ludzie nam nieznani i podejrzani. Jeśli coś niepokojącego zostanie ujawnione, należy te informacje przekazać na telefon alarmowy KP w Mosinie tj. 500 107 120, bądź numery alarmowe 997 albo 112.

Dnia 14 marca 2016 roku zgłoszono uszkodzenie samochodu  marki BMW X1. Zdarzenie  miało miejsce w miejscowości Krosno. Dokonano oględzin miejsca zdarzenie przy udziałem technika kryminalistyki.

W dniu 19 marca 2016 roku funkcjonariusze KP w Mosinie zatrzymali trzech młodych mężczyzn w związku  z posiadaniem przez nich suszu roślinnego pochodzenia narkotycznego. Zdarzenie miało miejsce w m. Krosno.

W okresie od 20 marca do 21 marca 2016 roku nieznany sprawca lub sprawcy na placu budowy domu w Świątnikach ukradli sprzęt budowlany oraz ubrania robocze o wartości około 1500 zł.

W okresie od 19 marca do 21 marca 2016 roku nieznany sprawca lub sprawcy w Mosinie, z domu w budowie skradli rolety zewnętrzne o wartości ok. 3000 zł.

W dniu 24 marca 2016 roku,  w m. Daszewice nieznany sprawca ukradł biżuterię oraz monety o łącznej wartości około 5 000 zł.

W dniu 31 marca 2016 roku  w Rogalinku nieustalony sprawca dokonał kradzieży biżuterii oraz samochodu marki VW Passat.

W dniu 8 kwietnia 2016 roku w Czapurach skradziono samochód marki Audi A5.

Ponadto w okresie od 15 marca do 15 kwietnia zatrzymano pięć osób kierujących pod wpływem alkoholu.

KP w Mosinie przypomina również o tym, że w Miejscowości Krosno na ul. Bocznej, od wysokości ul. Głównej do ul. Tylnej obowiązuje ruch jednokierunkowy. W związku z powyższym należy zwracać uwagę na znaki drogowe oraz unikać jazdy „na pamięć”, gdyż zaniechanie stosowania się do przepisów ruchu drogowego może doprowadzić do groźnej  i niebezpiecznej sytuacji dla bezpieczeństwa kierujących, pasażerów oraz pieszych.

Krystian Biniarz

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj