Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 12 gru, 2016 | 1 Komentarz

Kupno auta na kredyt gotówkowy, czy samochodowy?

Zakup auta to spory wydatek, dlatego bardzo często taka decyzja wiąże się również z zaciągnięciem kredytu. Tutaj pojawia się pytanie, który wybrać: gotówkowy, czy samochodowy? Zdecydowanie lepszym wyborem pod względem finansowym jest oczywiście kredyt samochodowy, ponieważ jest to kredyt na konkretny cel, dzięki czemu można liczyć na niższe oprocentowanie. Niestety kredyty te, często są niedoceniane prze klientów, ponieważ ci boją się dodatkowych formalności.

Nieufność wobec kredytów samochodowych

Pomimo tego, że kredyty samochodowe stały się dosyć popularne, to wciąż nie są do końca doceniane przez klientów. Być może jest to spowodowane tym, że nikt nie chce opowiadać instytucjom, na co pożycza pieniądze. Odstraszające może być również to, że kupując auto na kredyt samochodowy, nie jesteśmy jedynymi właścicielami pojazdu. Współwłaścicielem staje się bank i jest on nim, aż do momentu spłaty całości zobowiązania. Jednak to właśnie dzięki temu, że auto jest zabezpieczeniem kredytu, możemy liczyć na dużo atrakcyjniejsze oprocentowanie.

Biznesmen w garniturze przekazuje sporą ilość gotówki w nominałach 200-złotowych

Do formalności związanych z kredytem samochodowym, na pewno można zaliczyć wpisanie banku jako współwłaściciela przy rejestracji pojazdu oraz ustalenie cesji ubezpieczenia auta na bank. Musimy również liczyć się z tym, że chcąc dokonać poważnych zmian, takich jak zamontowanie instalacji gazowej, czy sprzedaż auta, będziemy musieli skontaktować się w tej sprawie z bankiem.

Zalety kredytu samochodowego

Jak już wspomnieliśmy, wybierając kredyt samochodowy możemy liczyć na zdecydowanie niższe oprocentowanie, niż w przypadku zwykłego kredytu gotówkowego. Oprócz tego, dużą zaletą takiego kredytu jest dostępność. Wnioskować można nie tylko w placówkach bankowych ale również u dealerów, komisach samochodowych czy przeglądając ranking. Kredyt można zaciągnąć zarówno na nowy jak i stary samochód. Pamiętajmy jednak, że im starsze auto, tym kredyt będzie droższy. Warto również wiedzieć, że pomimo tego, że kredyt nazywa się „samochodowy”, można go zaciągnąć na inne pojazdy, takie jak motocykl czy quad.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Kołobrzezanin_
    poniedziałek, 12 gru, 2016, 14:51:32 |

    zdecydowanie gotówkowy ;)

Skomentuj