Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | niedziela, 20 lis, 2016 |

Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych w szermierce 2016

Zawodnicy UKS Muszkieter Mosina stanęli do walk jako reprezentanci swoich szkół w mistrzostwach wielkopolski. Do Śremu, gdzie 10 listopada br. rozgrywane były zawody, przyjechała 12-osobowa reprezentacja mosińskiego klubu.

Po pasjonujących walkach na podium stanęła trójka naszych szpadzistów. Podobnie jak w poprzednim roku, Mistrzem Wielkopolski szkół podstawowych w kategorii chłopców został Antoni Nieckarz (SP nr 1 Mosina), trzecie miejsce w tej kategorii wywalczył Aleksander Paszak (SP nr 1 Puszczykowo). Zosia Lachowicz (SP nr 2 Mosina) koniecznie chciała poprawić zeszłoroczny wynik, jednak przegrała swoją walkę o występ w finale; sukcesem było ponownie trzecie miejsce i brązowy medal. Podsumowując zawody da się zauważyć dominację mosińskich szpadzistów w wielkopolskiej rywalizacji.

Pozostałe wysokie lokaty zajęli:

– w kategorii dziewcząt: Natalia Pawlaczyk (SP nr 2 Mosina) – 5 miejsce, Wiktoria Nowacka (SP nr 1 Mosina) – 7 miejsce, Oliwia Garbarek (SP nr 2 Mosina) – 9 miejsce, Zuzanna Pawlaczyk (SP nr 1 Mosina) – 10 miejsce, Sofie Fechner (SP Jeziorki) – 11 miejsce.

– w kategorii chłopców: Stanisław Wilczyński (SP nr 2 Mosina) – 6 miejsce, Oskar Fechner (SP Jeziorki) – 7 miejsce, Jan Ćwir (SP nr 3 Dębinka Poznań) – 8 miejsce oraz Michał Karczewski (SP nr 3 Dębinka Poznań) – 9 miejsce.