nowy id.3 elektryczny - salon Berdychowski Projekty mistrza mody na retrospektywnej wystawie w Starym Browarze w Poznaniu Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen
Redakcja GMP | czwartek, 23 cze, 2016 |

Mosina „rowerową stolicą Polski”

Tradycyjnie w czerwcu do Mosiny zjeżdżają sympatycy ścigania się na rowerach. Tak było i w tym roku. W upalną niedzielę 19 czerwca, na Polanie Pożegowskiej pojawiło się ok. 600 rowerzystów z całego kraju, aby wziąć udział w Mosina Bike Cross Maraton 2016.

Była to czwarta z cyklu tegorocznego Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB 2016 impreza rowerowa, która swój start i metę miała w Mosinie. Jak co roku zawodnicy tłumnie stawili się do rywalizacji i przejechali 28 km lub 56 km po Wielkopolskim Parku Narodowym. Trasa prowadziła w większości lasami, po podłożu głównie szutrowym z dodatkami piasku. Gorąca atmosfera, wynikająca nie tylko ze słonecznego dnia, powodowała że sportowa rywalizacja udzielała się wszystkim. To wspaniałe sportowe wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych na terenie naszej Gminy. Należy wspomnieć, że zostało wsparte finansowo ze środków Gminy Mosina przyznanych w ramach otwartego konkursu ofert pożytku publicznego na realizację zadań z upowszechniania kultury fizycznej, sportu i turystyki.

MTB Mosina Bike Maraton 2016

MTB Mosina Bike Maraton 2016

MTB Mosina Bike Maraton 2016

MTB Mosina Bike Maraton 2016

MTB Mosina Bike Maraton 2016

MTB Mosina Bike Maraton 2016

MTB Mosina Bike Maraton 2016

MTB Mosina Bike Maraton 2016

Dziękujemy serdecznie Wojtkowi Gogolewskiemu GogolMTB za współpracę i gratulujemy imprezy. Dziękujemy także wszystkim służbom za wsparcie i pomoc w zabezpieczeniu tego wydarzenia. Uczestnikom gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Partnerem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj