Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 21 gru, 2016 |

„Nadzieja zawsze przychodzi do człowieka z drugim człowiekiem”

Wieloletnią tradycją Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Mosinie  są przedświąteczne spotkania w Mosińskim Ośrodku Kultury. Podczas takich spotkań społeczność szkolna w gronie swych przyjaciół wspólnie przeżywa magiczny czas oczekiwania na Święta. W tym roku tematem przewodnim jasełek była nadzieja.

Uroczystość rozpoczęło przedstawienie pt. „Odnaleźć nadzieję”, opracowane na motywach baśni H. Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Tytułowa bohaterka przeżywała na scenie chwile smutku i opuszczenia, ale tym razem jej los potoczył się na szczęście inaczej. Znalazła bowiem przyjaciół i ciepły kąt, nie pozostała sama w zimny świąteczny wieczór. Tak zakończył się spektakl przygotowany przez uczniów i nauczycieli Ośrodka. Widzowie mogli teraz cieszyć się szczęściem małej dziewczynki z zapałkami.

Po przedstawieniu głos  zabierali  Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mosinie  Bożena Mazur, wicestarosta poznański Tomasz Łubiński oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także  ksiądz kanonik Edward Majka, urzędnicy Kuratorium Oświaty w Poznaniu, przedstawiciele lokalnych władz gminnych, dyrektorzy zaprzyjaźnionych z Ośrodkiem szkół i przedszkoli, a także instytucji kulturalno-oświatowych współpracujących  z Ośrodkiem na co dzień.

Wszyscy zebrani na sali minutą ciszy i modlitwą  uczcili pamięć zmarłego niedawno Bohdana Smolenia, wielkiego Przyjaciela Ośrodka – kiedyś stałego gościa jasełek. Podsumowaniem spotkania było wspólne odśpiewanie kolędy, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Święta to także smakołyki na stole, zatem wszyscy uczestnicy jasełek zostali zaproszeni na poczęstunek. Nastąpił czas serdecznych rozmów, podsumowań i planów na przyszłość. Spotkanie dodało wszystkim nadziei i otuchy na nadchodzący czas, wprowadzając w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

                                                                                                                      Elżbieta  Majchrzak

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj