Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 11 kwi, 2016 |

Oświadczenie Starosty – blok mieszkalny przy szpitalu w Puszczykowie

Oświadczenie Starosty Poznańskiego w związku z pojawiającymi się pytaniami mediów, dotyczącymi sprawy sprzedaży bloku mieszkalnego przy ul. Kraszewskiego 6 w Puszczykowie.

Warto przypomnieć, że mieszkańcy bloku przy ul. Kraszewskiego 6 w Puszczykowie wiedzieli o zamiarze jego sprzedaży od 1 września 2014 r., kiedy to właściciel bloku, czyli spółka Puszczykowo Real Estate Investment sp. z o.o zaproponowała im wykup poszczególnych lokali mieszkalnych.

Jednocześnie spółka zadeklarowała mieszkańcom chęć pomocy przy sprzedaży, m.in. usługi notariusza w preferencyjnych cenach oraz możliwość uzyskania kredytu na korzystnych warunkach w dwóch bankach.

W związku z tym, że większość mieszkańców nie wyraziła zainteresowania wykupem lokali (chętne były jedynie 24 osoby) spółka pisemnie poinformowała ich o decyzji sprzedaży bloku w całości. Decyzja ta podyktowana jest faktem, iż nieruchomość wymaga natychmiastowych znacznych nakładów finansowych, które w przypadku odstąpienia od transakcji, spółka musiałaby ponieść z własnych środków, a tych nie posiada.

blok przy szpitalu w Puszczykowie

blok przy szpitalu w Puszczykowie

Po prawie dwuletnich działaniach spółki, kiedy przychodzi czas na finalizację transakcji sprzedaży nieruchomości, znajdują się osoby, które, celowo pomijając znane im fakty, próbują wprowadzić niepokój wśród mieszkańców i wykorzystać całą sprawę do rozgrywek politycznych.

To tym bardziej bulwersujące, że kwota pozyskana ze sprzedaży nieruchomości, będącej w tej chwili jedynie obciążeniem dla szpitala, ma zostać w całości przeznaczona na dalsze niezbędne inwestycje szpitalne.

Jan Grabkowski

Starosta Poznański

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj